آغازتکمیل پروژه فاز سوم ابن شهر آشوب ساروی/ بازار ساری ریشه در فرهنگ کهن مازنی

آغازتکمیل پروژه فاز سوم ابن شهر آشوب ساروی/ بازار ساری ریشه در فرهنگ کهن مازنی

امروزه استفاده از ارزش های معماری بومی در فرایند طراحی و توسعه بناها و بافت های فرسوده از اهمیت زیادی برخوردار است. این معماری علاوه بر توجه به طبیعت و اقلیم، با فرهنگ منطقه نیز سازگار می باشد. در صور مادی و معنوی از جمله ضروریات دوران گذار از سنت به مدرنیته می باشد که این روند را به سمت تاثیر مطلوب رهنون می سازد.


بر این اساس ، شهرداری ساری ، در راستای اجرایی کردن طرح‌ها و پروژه‌های شهری با رویکرد گردشگری فعالیت خود را آغاز کرده است ،میدان ابن شهر آشوب ساروی که دو فاز آن احداث و به بهره برداری رسیده است و هم اکنون تکمیل فاز سوم این پروژه با هدف احیاء بافت فرسوده با رویکرد معماری بومی و اسلامی در ضلع شمال شرقی  به همت و عزم جدی مدیریت شهری آغاز شده است.

این پروژه در تقاطع خیابان‌های جمهوری اسلامی، شیخ طبرسی، رازی و فردوسی با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری در فضایی به مساحت 7200 متر مربع، در سه طبقه و با 165 باب واحد تجاری در حال انجام است.

متاسفانه تعریف این پروژه در 4فاز و تنها تکمیل دو فاز آن و معطل ماندن آن از فاز یک تا سه به مدت 4 سال ، بخش مرکزی شهر را از سیمایی نامناسب و نازیبا برخوردار نموده است ضمن آنکه تکمیل آن می تواند در رونق بازار ساری در سال های رونق ملی و اقتصاد بومی تاثیر بسزایی داشته باشد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ساری

  منبع خبر

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری یک شهرداری در شهر ساری می باشد

   نظرات