اعتراض شهردار شهر جهانی یزد...

شهردار شهر جهانی یزد طی نامه ای به حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو – ایران، به تحریم های غیرانسانی دولت آمریکا اعتراض کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال الدین عزیزی شهردار شهر جهانی یزد در این نامه آورده است: شیوع ویروس کرونا خطرات جدی و آسیب های جبران ناپذیری را متوجه بشریت نموده است و چنانچه اجماع جهانی که از بنیادی ترین اصول و مبانی تشکیل سازمان ملل متحد و قریب به اتفاق سازمان های بین المللی نیز هست برای مقابله با آن رخ ندهد بی شک دنیا شاهد یک ترادژی فجیع انسانی خواهد بود.

لیکن متاسفانه علی رغم الزام کشورها به پایبندی به اصول مسلم بین المللی در حمایت از نوع بشر، دولت ایالات متحده آمریکا با نقض این اصول و در تقابل جدی با کنوانسیون های مورد اجماع جامعه جهانی در موضوع حقوق بشر اقدام به اعمال و تشدید تحریم های غیرانسانی که قطعاً آسیب های جبران ناپذیری را برای مردم شریف ایران به همراه خواهد داشت نموده است.

لذا اینجانب به عنوان شهردار شهر میراث جهانی یزد که وظیفه خطیر نگهداری از این میراث را از جانب نهادهای بین المللی به عهده دارم از جنابعالی درخواست می کنم نسبت به انعکاس این موضوع به مجامع بین المللی و تلاش در بیداری جامعه جهانی برای مقابله با این تحریم ها حداکثر مساعدت ممکن را مبذول فرمایید.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات