واگذاری انشعاب آب شیرین به مدارس شهر بجستان در خراسان رضوی

واگذاری انشعاب آب شیرین به مدارس شهر بجستان در خراسان رضوی

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی رضائیان" اظهار داشت: بر اساس این طرح که با همکاری آموزش و پرورش و شهرداری بجستان اجرایی شد، 16 واحد آموزشی تحت پوشش شبکه آب شیرین قرار گرفتند.
وی افزود: آب مورد نیاز این مدارس پیش از این با استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب زیر سینکی و یا حمل از جایگاه‌های برداشت تامین می‌شد.
مدیر امور آب و فاضلاب بجستان اظهار کرد: تمامی هزینه‌های مربوط به اجرای شبکه توزیع آب مدارس، توسط آموزش و پرورش پرداخت شده و شهرداری هم نسبت به آسفالت شکافی مسیرهای لوله‌گذاری اقدام کرده است.
وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی 18 جایگاه برداشت آب کارتی در شهر بجستان خاطرنشان کرد: آب برداشتی از دشت درزآب از طریق 3 کیلومتر خط انتقال به تصفیه‌خانه داخل شهر وارد و از آنجا با استفاده از 14 کیلومتر شبکه توزیع به جایگاه‌ها منتقل می‌شود.
مدیر امور آب و فاضلاب بجستان، ظرفیت این تصفیه‌خانه را 360 متر مکعب در شبانه روز اعلام کرد و گفت: در حال حاضر بین 30 تا 35 مترمکعب آب در این واحد تصفیه و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
رضائیان یاد آورشد: آب بهداشتی 5 هزار و 800 مشترک شهر بجستان هم از طریق دو حلقه چاه در دشت منصوری و 40 کیلومتر خط انتقال تامین می‌شود.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات