استفاده از یک حلقه چاه روستایی برای رفع کمبود آب شرب در تربت‌حیدریه

استفاده از یک حلقه چاه روستایی برای رفع کمبود آب شرب در تربت‌حیدریه

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "صادق یوسفی" با اشاره به افزایش مصرف آب در پی شیوع ویروس کرونا افزود: این شرکت برای جلوگیری از قطعی آب علاوه بر وارد مدار نمودن یک حلقه چاه روستایی با دبی 20 لیتر برثانیه، خرید آب خام از ارتش به میزان 14 لیتر بر ثانیه را در دستور کار قرار داد.
وی منابع تامین آب این شهر 36 حلقه چاه و دو رشته قنات با توان 620 لیتر در ثانیه و مصرف روزانه آب در پیک مصرف را بالغ بر 770 لیتر اعلام کرد و اظهار دشت: تمامی چاه‌ها و تاسیسات آبرسانی در مدار بهره‌برداری قرار دارند و با حداکثر توان، آب مورد نیاز مشترکان تامین می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه یادآور شد: با این حال  170 لیتر در ثانیه در پیک مصرف کمبود آب داریم و 30درصد شبکه توزیع آب شهرستان هم فرسوده است  که نیاز به نوسازی و بهسازی شبکه به منظور کاهش هدررفت و آب به حساب نیامده دارد.
وی از آمادگی کامل نیروها برای رفع اتفاقات خبر داد و خاطرنشان کرد: با تنظیم شیرآلات و تابلو برق‌ها تاکنون در هیچ منطقه‌ای از شهر تربت حیدریه مشکل بی آبی یا قطعی آب گزارش نشده است.
به گفته وی، در برخی از مناطق به‌دلیل عدم توان پاسخگویی شبکه، تعدادی از مشترکان با کم فشاری آب مواجه شدند که با مدیریت توزیع مشل برطرف شد.
یوسفی از شهروندان خواست مدیریت مصرف را مدنظر قرار دهند زیرا اگر همین روند ادامه داشته باشد امکان کمبود آب دور از انتظار نخواهد بود، بنابراین صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب نقش مهمی در استمرار تامین آب کمی و کیفی شهروندان دارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات