تاکید شورای اسلامی شهر یزد بر تمدید تعطیلی اصناف، کنترل مستمر مبادی ورودی و کنترل ترددها در سطح شهر

اعضای شورای اسلامی شهر یزد طی نامه ای به جناب آقای دکتر طالبی استاندار و رئیس ستاد مبارزه با بیماری کرونا، خواستار تمدید تعطیلی اصناف، کنترل جدی و مستمر بر مبادی ورودی و کنترل ترددها در سطح شهر شدند.
در این نامه آمده است:
با نام خدا، ضمن عرض سلام و تبریک به مناسبت حلول سال جدید بدین وسیله شورای اسلامی شهر یزد، مراتب سپاس و قدردانی خود را از تصمیمات مدبرانه و به موقع ستاد مبارزه با بحران بیماری کرونای استان و نیز ستاد عملیاتی مستقر در شهرداری یزد که در ساماندهی، درمان و نیز پیشگیری از شیوع  این بیماری موثر و مفید بوده است اعلام داشته و بر موارد ذیل تاکید می نماید.
با توجه به بیانیه اتاق اصناف مرکز استان مبنی بر ابهام در پروتکل های بهداشتی مربوطه و نیز محدویتهای اجرایی آنها ضمن قدردانی از تصمیم مسئولانه اصناف فهیم شهر یزد نسبت به تعطیلی محل های کسب، خواستار تمدید تعطیلی مراکز خرید و فروشگاهها در جهت تامین سلامت مردم و کسبه محترم شهر یزد می باشیم
با سپاس از جامعه هتلداران که با تصمیم به موقع نسبت به تعطیلی هتل ها و مراکز اقامتی یزد گام موثری در راستای کاهش اشاعه بیماری و آرامش روانی شهر برداشتند و با توجه به شروع تعطیلات نوروزی و احتمال سفر تعداد کثیری از هموطنان به یزد که می تواند موجب شیوع بیشتر بیماری کوید ۱۹ گردد، ضروری ست بر تمدید تعطیلی مراکز اقامتی و نیز عدم بازگشایی واحدهای اقامتی کشیک اهتمام ویژه صورت پذیرد.
چنانچه طی روزهای اخیر مشاهده می گردد تعداد سفرهای نوروزی رو به افزایش بوده و کنترل جدی و مستمر مبادی ورودی شهر و پایش مسافران جهت جلوگیری از شیوع بیماری امری و مهم و ضروری به نظر می رسد.
با توجه به توصیه اکید کادر درمان، مبنی بر عدم خروج شهروندان از خانه جهت کاهش شیوع بیماری کرونا ،کنترل ترددها در سطح شهر به خصوص در مجاورت اماکن گردشگری و بافت تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار بوده که نیازمند تدوین و تصویب هرچه سریعتر دستورالعمل های مربوطه و اقدام عاجل بر آن اساس می باشد.
در خاتمه موکدا خاطر نشان می سازد شورای اسلامی شهر و نیز شهرداری یزد همچون گذشته آماده هرگونه هم فکری و همکاری در جهت مهار بحران پیش رو و حفاظت از سلامت جسمی و آرامش روحی شهروندان گرانقدر یزد می باشد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر یزد

    منبع خبر

    شورای شهر یزد

    شورای شهر یزد یک شورای شهر در شهر یزد می باشد

      نظرات