تشدید نظارتهای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در ایام نوروز

تشدید نظارتهای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در ایام نوروز

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با تبریک فرا رسیدن سال نو گفت: این طرح در دوبخش یگان حفاظت محیط زیست که وظیفه نظارت و جلوگیری از تخریب ، تصرف و تعرض به مناطق تحت حفاظت این اداره کل و کارشناسان محیط انسانی که به صورت شبانه روزی واحدها و صنایع را از حیث آلایندگی کنترل می نمایند ،است.

وی با اشاره به شرایط خاص کشور از لحاظ شیوع بیماری کرونا گفت: در این راستا ورود  افراد به تمامی مناطق تحت مدیریت ممنوع بوده و تمامی موزه های تاریخ طبیعی و فسیلی استان نیز تعطیل است.

قاسمی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروزی زمینه برای بروز زمین‌خواری و کوه‌خواری نیز وجود دارد گفت: بسیاری از افراد در این روزها اقدام به کاشت درخت و یا دیوارکشی در زمین‌هایی بیرون از املاک خود می‌کنند؛ اما با نظارت و پایشی که ماموران یگان حفاظت محیط زیست در مناطق تحت حفاظت خواهند داشت و از طریق هماهنگی های صورت پذیرفته با نیروی انتظامی  ، دهیاری‌ها و استفاده از اطلاعات مردمی، جلوی این قبیل تخلفات گرفته می شود.

قاسمی اظهار کرد: با توجه به اخطاریه های ستاد بحران محیط بانان آمادگی کامل برای جلوگیری از خسارت سیل،هرگونه آتش سوزی جنگل ها، دفع حضور حیوانات زیان کار و وحشی از منطقه، رهاسازی موجودات گرفتار شده و جلوگیری از شکارهای غیر مجاز را دارند.

وی با تاکید بر مشارکت عمومی مردم در حفظ و حراست از طبیعت زیبای الهی گفت: تلاش در راستای حفظ منابع آب و خاک، جلوگیری از پراکنش زباله بویژه در اطراف جاده ها، طبیعت، رودخانه ها، چشمه ها و فضاهای سبز و در نهایت رعایت موازین زیست محیطی ضروری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در پایان از مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را با شماره تلفن۰۴۱-۳۳۳۴۳۵۱۳ به این اداره کل اطلاع دهند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات