۲۲ منطقه جدید به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اضافه می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست،کیومرث کلانتری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۹۹ و حلول بهار طبیعت گفت: با توجه به بارندگی هایی که از قبل داشتیم، امسال سالی سبز و سالی پر از تنوع زیستی در مناطق خواهیم داشت که امیدوارم بتوانیم از ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی ادامه داد : در سال گذشته در بخش تنوع زیستی کشور اقدامات خوبی در سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفت.

کلانتری با بیان اینکه حدود ۷۱۰ هزار هکتار تحت عنوان ۱۰ منطقه جدید به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست کشور اضافه شد، اظهار داشت: این اقدام در شورای عالی محیط زیست صورت گرفت و عرصه های تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به ۱۱.۲ در صد مساحت کشور رسید.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد:  در حال حاضر ۲۹۵ منطقه حفاظت شده،پارک ملی، اثر طبیعی ملی و پناهگاه حیات وحش کشور داریم .

وی با تاکید بر اینکه این مناطق به عنوان سرمایه های ملی برای نسل های آینده حفظ می کنیم، خاطر نشان کرد: امیدوارم در سال جاری ۲۲ منطقه حفاظت شده که اقدامات اولیه آن انجام شده است بتوانیم به عنوان مناطق جدید حفاظت شده معرفی کنیم که حدود ۱ میلیون هکتار به عرصه های طبیعی و مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اضافه می شود.

کلانتری وضعیت محیطزیست طبیعی کشور را خوب ارزیابی کرد و گفت: در بخش گونه های جانوری بر اساس آمارهای سال گذشته نزدیک به ۲۰۰ هزار راس گونه های شاخص پستاندار در مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست داریم.

از همه مردم انتظار داریم برای حفاظت از این گونه های ارزشمند کمک کنند تا سرمایه های ملی برای نسل های آینده کشور حفظ کنیم.

وی در پایان یاد آور شد: در بخش بهره برداری ها باید به سمت بهره برداری های پایدار و همگام با حفظ محیط زیست پیش برویم.


لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات