25 درصد از حجم مخازن سدهای استان لرستان خالی است

25 درصد از حجم مخازن سدهای استان لرستان خالی است

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا میرزایی" در خصوص آخرین وضعیت ذخایر آب سدهای لرستان گفت: حجم ۶ سد مخزنی استان شامل سدهای مروک، ایوشان، حوضیان، خان آباد، کزنار و هاله معادل ۲۰۷ میلیون متر مکعب است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۵ درصد از حجم مخازن آنها پُر است که در مقایسه با سال قبل حدود ۵ درصد افزایش نشان می‌دهد، افزود: سد مروک با داشتن حدود ۶۶ میلیون مترمکعب ذخیره آب، در بین سدهای استان با ۳۷ درصد ظرفیت خالی بیشترین حجم خالی جهت مهار و کنترل سیلاب های احتمالی در فروردین ماه را دارد.
میرزایی اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، بیشترین بارش‌ ماه‌های باقیمانده از سال آبی جاری مربوط به دو هفته اول فروردین ماه است که انشاالله با مدیریت درست، بخش قابل توجهی از حجم روان‌آب‌های ناشی از بارش‌های فروردین را در ظرفیت خالی سدهای استان مهار و ذخیره خواهیم کرد تا در فصل آبیاری بتوانیم در بخش کشاورزی از آن بهره‌برداری بهینه کنیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد: جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، همه سدها و سایر منابع آب گردشگری استان لرستان به روی مسافران و گردشگران هم استانی و خارج از استان بسته است و تا اطلاع ثانوی به هیچ‌وجه امکان بازدید از این سدها و منابع آب گردشگری وجود ندارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات