استقرار 10 اکیپ گشت و بازرسی منابع آب برای رصد و کنترل دشتهای استان...

نماینده مجری طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل از استقرار 10 اکیپ گشت و بازرسی منابع آب برای رصد و کنترل دشتهای استان در تعطیلات نوروزی خبر داد.

مهندس محبت مصری تصریح کرد: با توجه به اینکه ایام تعطیلات نوروزی زمینه مناسب برای افراد فرصت طلب و سود جو جهت انجام تخلف در حوزه منابع آب فراهم می نماید، شرکت آب منطقه ای اردبیل، برای جلوگیری از این تخلفات از جمله شناسائی و جلوگیری از دخل و تصرف در رودخانه ها و برداشت غیر مجاز مصالح از این منابع، شناسائی و جلوگیری از حفر چاه غیر­مجاز، جابجائی و کف شکنی و لایروبی غیر قانونی چاههای مجاز، جلوگیری از آلوده نمودن منابع آب و برداشت بدون مجوز از منابع آب سطحی تدابیر لازم را اتخاذ و علاوه بر حضور کشیک نوروزی همکاران ستادی و شهرستانهای تابعه در حوزه حفاظت منابع آب، با استقرار تعداد 10 اکیپ گشت و بازرسی منابع آب، دشتهای استان را به صورت مستمر رصد و کنترل می ­نمایند.

وی عنوان کرد: از طرف دیگر با در نظر گرفتن شرایط جوی اعلام شده در روزهای آتی، به این اکیپ ها آموزش لازم برای شناسائی نقاط حادثه خیز سیل و گزارش سیلابهای احتمالی داده شده تا در صورت ضرورت گزارش لازم به مسئولین حفاظت منابع آب ارائه شود.

مهندس مصری اظهار داشت: اکیپ های یاد شده، حفاظت آب های سطحی و زیرزمینی در ایام نوروز 1399 را زیر نظر مسئولین کشیک، بصورت مستمر در منطقه بر عهده گرفته و حوزه فعالیت این اکیپ ها قبلاً مشخص و زمان حضور آنها در ایام تعطیلات هماهنگ شده است.

وی افزود: اسامی و شماره تماس اکیپ های گشت و مسئولین کشیک در اختیار دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان، مدیر ک ل محترم مدیریت بحران استانداری، شرکت مدیریت منابع آب ایران و سایر ارگان ها قرار داده شده تا در صورت ضرورت یا وقوع بحران امکان دسترسی سریع و حضور در محل فراهم شود.

نماینده مجری طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل در ادامه بیان کرد: بنا به حساسیت قابل تقدیر دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان امکان گزارش تخلف و اخذ دستور قضائی از طریق تلفن با قضات کشیک نیز فراهم گردیده است.

وی با اشاره به تقسیم بندی اکیپ های گشت و بازرسی در سراسر محدوده عملکرد این استان گفت: برنامه بازدید روزانه هر اکیپ توسط مسئول کشیک هر شهرستان مشخص و اعلام می گردد تا 8 ساعت در روز در محل حضور فیزیکی داشته باشند، ضمناً در صورت ضرورت در سایر ساعات شبانه روز حضور اکیپ ها در محل میسر است که پس از پایان ساعات بازدید کارشناسان گشت و بازرسی با حضور در امور منابع آب شهرستان مربوطه و یا تلفنی گزارش بازدید روزانه را مکتوب و در اختیار مسئول کشیک قرار خواهند داد و نکته قابل ذکر اینکه عملکرد این اکیپها نیز با GPS های آنلاین خودوریی کنترل می­گردد.

وی همچنین در پایان گفت: تلفن گویا به شماره 3171 به صورت شبانه روزی برای اخذ گزارشات مردمی دایر بوده و مردم عزیز در صورت مشاهده تخلف می توانند با شماره مذکور تماس حاصل نمایند و گزارشات دریافتی در اولین فرصت به اکیپ مربوطه ارسال و پیگیری لازم انجام می­گردد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات