شهروندان از ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها پرهیز کنند

شهروندان از ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها پرهیز کنند

به گزارش شهریار، محمدرضا قربانیان تبریزی در بازدید از عملیات لایروبی حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۵ تبریز با اعلام مطلب فوق افزود: به هیچ عنوان نباید در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها شهری ساخت و سازی صورت بگیرد و اگر ساخت و سازی وجود داشته باشد، شهرداری تبریز بالاجبار و بر حسب وظیفه ذاتی خود و برای حفظ امنیت شهروندان، دست به تخریب آن ساخت و سازها می‌زند.
او  با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه افزود: در این راستا با همکاری شهرداران مناطق، اقداماتی صورت گرفته و آزادسازی‌هایی ایجاد گشته و در ماههای بعدی نیز شاهد آزادسازی این مسیل‌ها می شویم.

معاون خدمات شهری شهردار تبریز، لایروبی کانال‌ها و مسیل‌های شهری تبریز را دستور اکید شهردار عنوان کرده و اهظار داشت: با توجه به دستور اکید شهردار تبریز در حوزه لایروبی مسیل‌ها، معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز لایروبی کلیه مسیل‌ها و کانال های شهری را در دستور کار قرار داده که اخیرا مسیل کندرورد که یکی از اصلی ترین مسیل‌های ما است، لایروبی و پاکسازی شده است.

او ادامه داد: مسیل کرجان چایی نیز از طریق حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه ۷ تبریز، لایروبی  و پاکسازی شده است تا مسیل آب باز شده و جریان یابد تا سیلاب وارد شهر تبریز نشود.

قربانیان، از لایروبی مسیل‌های حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۵ نیز خبر داده و اظهار داشت: عوامل حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه ۵ با بسیج کلیه امکانات، لایروبی مسیل بیلانکوه که آب رودخانه هروی از این مسیل رد شده و در مهرانه‌رود جاری می شود، را آغاز کرده‌اند که پاکسازی و تمیزکاری این مسیل در دستور کار قرار گرفته است.

او خاطرنشان کرد: اگر چنانکه طبق سال‌های قبل حجم بارش فراوانی داشته باشیم، آب های جاری به راحتی از این مسیل جاری شده و آسیبی به شهر نرسانده و مورد استفاده بهینه قرار می‌گیرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات