افزایش ضریب ایمنی ساختمان‌های روستایی در آذربایجان غربی

افزایش ضریب ایمنی ساختمان‌های روستایی در آذربایجان غربی

http://www.bananews.irمدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسامی آذربایجان غربی گفت: با اتمام ۵۸هزار واحد مسکونی مقاوم در روستاهای استان، ضریب ایمنی ساختمان‌های روستایی در برابر سوانح از۴درصد به ۳۱درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، مهندس ایوب عزیزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از سال۸۴ در استان اجرا شده است، افزود: هدف از اجرای این طرح بهبود کیفیت، بالا بردن سطح ایمنی، مقاوم کردن واحدهای مسکونی، تغییر چهره روستاها به محیط زیبا، بهداشتی، رفاهی و افزایش انگیزه ماندگاری در روستاهاست.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر۵۸هزار واحد مسکونی مقاوم و زیبا در اکثر روستاهای استان در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: از این تعداد تاکنون ۲۸هزار واحد به اتمام رسیده است و مابقی نیز تا شهریورماه سال آینده اتمام و به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به ارائه تسهیلاتی به متقاضیان گفت: در حال حاضر برای هر متقاضی ساخت مسکن در روستاها، مبلغ ۱۰۰ملیون ریال وام بانکی با کارمزد ۴درصد و بازپرداخت ۱۵ساله، اعطا می‌شود.

عزیزی با بیان اینکه اکثر اماکن روستایی استان در برابر سوانح غیرمترقبه آسیب‌پذیر هستند، از تمامی روستاییان دعوت کرد تا از این تسهیلات جهت ساخت مسکن زیبا و امن بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: با اتمام ۵۸هزار واحد مسکن روستایی، ضریب ایمنی اماکن مسکونی روستایی استان در برابر سوانح از ۴درصد به ۳۱ درصد افزایش خواهد یافت.

براساس این گزارش، در هفته دولت، ۷ هزار واحد مسکن روستایی با اعتباری بالغ بر ۶۳۴ میلیارد و ۸۹۴ میلیون ریال افتتاح شد.

 

 

    نظرات