آمادگی شهرداری شیراز برای مواجهه با بارش های بهاری

آمادگی شهرداری شیراز برای مواجهه با بارش های بهاری

مهندس فرج زاده لایروبی ۴۹۲ هزار متر جداول روباز، کانال های روبسته و لوله های کاروگیت، ۲۷۰۰ چاه جذبی محدوده شیراز و ۲۷ کیلومتر مسیل را از جمله اقدامات مهم شهرداری برای مواجهه با بارش های بهاری دانست و افزود: طی سال گذشته ۲۷ هزار متر طول لوله گذاری جدید با هزینه ای بسیار بالا انجام شده است.

وی با بیان اینکه تمام لوله ها، کالورت ها، مسیر های عبور آبهای سطحی و مسیرهای ورود آب به رودخانه خشک و سلطان آباد کنترل شده است، افزود: امسال قبل از شروع بارندگی ها، ۶۵ کیلومتر از رودخانه های شیراز را علی رغم اینکه وظیفه شهرداری نبوده با همکاری سازمان آب منطقه ای لایروبی کرده ایم.

قائم مقام شهردار شیراز اضافه کرد: مناطق آسیب پذیر مثل سعدی و دروازه قرآن به صورت ویژه رصد می شوند و با اقداماتی که طی سال گذشته انجام شده، امیدوارم بتوانیم بارندگی های رگباری بهاری را بدون آسیبی پشت سر بگذاریم.

مهندس فرج زاده با اشاره به اینکه پیمانکاران شهرداری نیز در آماده باش هستند که در صورت نیاز با ماشین آلات به شهرداری یاری برسانند، افزود: پمپ های سیار در سازمان خدمات شهری مستقر شده اند که در صورت نیاز این پمپ ها در مناطق آبگرفته به کارگیری می شوند.

وی با بیان اینکه پیرو دستور شهردار شیراز کلیه مرخصی ها تا پایان نوروز لغو شده است، گفت: شهرداری شیراز با آمادگی کامل و با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از همکاران اجرایی و ستادی و ۳ هزار نفر پاکبان زحمتکش شرایط بارندگی را کنترل می کنند.

قائم مقام شهردار شیراز خاطرنشان کرد: مناطق گردشگری شیراز مثل پارک ۵۸۰ هکتاری، ارتفاعات، جزیره نهراعظم و پیاده راه سلامت تعطیل است و اجازه تردد به شهروندان داده نمی شود. همچنین در صورت افزایش شدت بارندگی با هماهنگی پلیس راهور کنارگذرها مسدود می شوند.

مهندس فرج زاده تصریح کرد: از شهروندان درخواست می کنم به علت شیوع ویروس کرونا و بارش های رگباری شدید پیش رو از منازل خود خارج نشوند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات