نگران سیلاب در لرستان نیستیم

نگران سیلاب در لرستان نیستیم

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا میرزایی" در رابطه با پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و احتمال بارش‌های بیش از حد نرمال و وقوع سیلاب در رودخانه‌های استان لرستان در هفته دوم فروردین ماه سال جاری اظهار داشت: نگران سیلاب نیستیم، زیرا بخشی از پروژه های ساماندهی و لایروبی‌ها به اتمام رسیده و پیشرفت فیزیکی مابقی هم در حدی است که سیلاب‌های با دوره بازگشت ۲۰۰ ساله را بدون خسارت از خود عبور می‌دهند.
میرزایی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۸۰ کیلومتر از طول رودخانه‌های لرستان در نقاط اضطراری و اولویت‌دار لایروبی شده و هم اکنون در شهرستان‌ دلفان و بخش چغلوندی خرم آباد نیز در حال لایروبی هستیم.
وی افزود: در سیل هفتم اسفند ماه ۹۸ طرح‌های لایروبی وساماندهی به خوبی جواب دادند و در نقاطی که اجرا شده بودند، سرریز سیلاب و خسارت به اراضی کشاورزی، تاسیسات حاشیه‌ای و مراکز جمعیتی نداشتیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد: عملکرد مناسب طرح‌های ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها در سیل هفتم اسفند نشان داد که تداوم لایروبی‌ها و ساماندهی رودخانه‌ها یک امر کاملاً لازم و ضروری است.
وی خاطرنشان کرد: از یک هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز جهت ساماندهی و لایروبی ۱۲۷ نقطه اضطراری و اولویت‌دار رودخانه‌های استان لرستان تاکنون فقط ۴۵ میلیارد تومان تامین اعتبار شده و به‌رغم مصوبات، پیگیری‌ها و مکاتبات متعدد جهت تخصیص حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر تا پایان سال ۹۸ به منظور تداوم اجرای طرح‌های ساماندهی و لایروبی نقاط اضطراری مطالعه شده هنوز اعتباری ابلاغ نشده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات