رويداد ساعت زمين در اصفهان غير حضوري برگزار شد

رويداد ساعت زمين در اصفهان غير حضوري برگزار شد

رويداد ساعت زمين در اصفهان غير حضوري برگزار شد

مراسم ساعت زمين اصفهان كه هر ساله با حضور شهروندان در اماكن تاريخي برگزار مي‌شد، امسال به دليل شيوع ويروس كرونا بصورت خانگي برگزار شد.

به گزارش«پارما» به رسم هر سال در اصفهان اين بار عمارت تاريخي عالي‌قاپو واقع در ميدان امام (ره) اين شهر به احترام زمين براي يك ساعت خاموش شد.

رويداد جهاني ساعت زمين؛ شنبه نهم فروردين از ساعت 20:30 تا 21:30 به صورت غير حضوري به دليل شرايط مربوط به بيماري كرونا، برگزار شد.

اين مراسم امسال بدون حضور شهروندان در محل خاموشي ولي با مشاركت آنان از خانه و با خاموش كردن يك ساعته برخي از چراغ‌ها و همراهي كردن با ساير مردم انجام شد .

در اين رويداد كه با همكاري اداره كل حفاظت محيط زيست استان، شهرداري اصفهان، سازمان هاي مردم نهاد زيست محيطي استان و شبكه سازمان هاي غيردولتي محيط زيست و منابع طبيعي كشور برگزار شد، مردم اصفهان همزمان با ساير هموطنان با خاموش كردن چراغ ها و وسايل برقي غيرضروري براي كاهش مصرف انرژي و مقابله با آلودگي ‌هاي زيست‌ محيطي و تغييرات جوي مشاركت كردند.

اين رويداد نمادين به ابتكار صندوق جهاني حمايت از محيط زيست زمين براي اولين بار در سال 2007 ميلادي از استراليا آغاز شد.

پس از آن در سراسر جهان اين اقدام مورد استقبال عمومي قرار گرفت و در اين جهت چراغ‌ هاي برج ايفل در پاريس،‌ برج ساعت بيگ بن در لندن، خانه اپراي سيدني، ساختمان امپاير استيت در منهتن، كاخ باكينگهام در لندن،‌ تماشاخانه كولوسئوم در رم و كاخ ادينبورو در شهر ادينبورو به مدت يك ساعت خاموش مي‌شوند و از آن پس تاكنون كشورهاي مختلف از جمله ايران به اين كنوانسيون پيوسته اند. شهر اصفهان نيز در 10 سال گذشته در اين برنامه مشاركت داشته است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات