تولید روزانه ۲۰ هزار ماسک فیلتر دار و معمولی درکارگاه های شهرداری

تولید روزانه ۲۰ هزار ماسک فیلتر دار و معمولی درکارگاه های شهرداری

 تولید روزانه ۲۰ هزار ماسک فیلتر دار و معمولی درکارگاه های شهرداری

معاون مالی و پشتیبانی شهردار و رییس کمیسیون پشتیبانی مقابله با ویروس کرونا شهرداری مشهد گفت: روزانه حدود ۲۰ هزار ماسک بهداشتی فیلتر دار و معمولی در کارگاه های تولید ماسک شهرداری تولید می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی در حاشیه بازدید از کارگاه های تولید ماسک بهداشتی شهرداری که با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا(ع)، فرمانده قرارگاه امنیتی شهید برونسی، معاون درمان سپاه امام رضا(ع) و فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهرداری وشورای اسلامی شهر مشهد انجام شد، افزود: از آغاز شیوع ویروس کرونا و با دستور شهردار مشهد ستاد مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرداری مشهد تشکیل و اقدامات جامع ای برای پیشگیری از شیوع کرونا تا کنون انجام شده است.
وی اضافه کرد: از جمله اقدامات انجام شده می توان به ضد عفونی کردن روزانه تمامی اماکن، معابر و ناوگان حمل ونقل عمومی، تغسیل و دفن فوت شدگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا اشاره کرد.
وی تصریح کرد: همچنین مصوبات حمایتی برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی جهت مقابله با ویروس کرونا و متضرران از شیوع این ویروس از سوی شورای اسلامی شهر مشهد به تصویب رسیده است.
خواجه نائینی به ضد عفونی معابر و توزیع بسته های بهداشتی در حاشیه شهر مشهد اشاره کرد وگفت: همچنین روزانه بیش از ۱۸۰ کیلومتر از معابر شهر به صورت مکانیزه یا به وسیله پمپ های دستی توسط نیروهای خدمات شهری، سازمان آتش نشانی و شورای اجتماعی محلات ضد عفونی می شود.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد ادامه داد: یکی از کارهایی که از روز اول به آن توجه شد و در دستور کار قرارگرفت و به سرعت اجرایی شد، راه اندازی خط تولید ماسک بود، اکنون تنها مجموعه ای هستیم که دارای خط تولید ماسک با استانداردهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستیم.
وی اضافه کرد: در حال حاضر روزانه حدود ۱۰ هزار ماسک N۹۵ و۱۰ هزار ماسک معمولی به صورت کاملا بهداشتی تولید می شود که ۷۰ درصد آن را مستقیم به دانشگاه علوم پزشکی برای استفاده کادر درمانی بیمارستان ها تحویل داده و مابقی نیز میان نیروهای خدمات شهری و پاکبان ها توزیع می شود.
خواجه نائینی افزود: امیدواریم با سیاست هایی که در استان برای تشدید مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است به زودی شاهد از میان رفتن ابتلا به ویروس کرونا باشیم.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات