پایش و مدیریت پسماندهای عادی، پزشکی و ویژه در جایگاه محمد آباد قزوین

پایش و مدیریت پسماندهای عادی، پزشکی و ویژه در جایگاه محمد آباد قزوین

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در این بازدید ضمن  تقدیر و تشکر از جانفشانی و ایثار مدافعان سلامت گفت: به منظور کاهش میزان شیوع و انتشار کووید ۱۹، علاوه بر سایر اقدامات انجام شده، لزوم تصفیه کامل فاضلابها و گندزدایی پساب خروجی از تصفیه خانه ها و همچنین اختصاص لندفیل مجزا برای دفن پسماندهای عفونی بی خطرسازی شده، استفاده از مواد شیمیایی گندزدا در مرحله دفن، جمع آوری و حمل و نقل  اصولی و بهداشتی پسماندهای عادی و پزشکی و جلوگیری و ممانعت از تفکیک  غیر مجاز پسماندها ضروری است .

وی تصریح کرد: اکثر بیمارستان‌های استان قزوین مجهز به سیستم‌های اتوکلاو و  سیستم  شیمیایی بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی هستند تا زباله های وارد شده در سایت محمدآباد از لحاظ مشکلات بهداشتی و زیست محیطی بی خطر شده باشند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین با بیان اینکه پس از شیوع ویروس کرونا تمامی پسماندهای مراکز درمانی جزو پسماندهای عفونی و خطرناک محسوب می شود اظهار کرد: تمامی مراکز درمانی موظف هستند توسط دستگاه اتوکلاو و روش شیمیایی پسماندهایشان را در مرحله اول بی خطرسازی و سپس به مراکز دفن ارسال کنند.

عباس نژاد اعلام کرد: بر اساس دستورالعمل ها مراکز تفکیک زباله و بخصوص سایت محمد آباد در این ایام که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرده فقط باید پسماندها را با رعایت نکات بهداشتی دفن کنند و هرگونه تولید کمپوست و تفکیک زباله ممنوع است.

در پایان پایش و بازدید مشترک، بر رعایت کامل استانداردهای مدیریت پسماند و پساب تاکید و آخرین نتایج خوداضهاری تصفیه خانه های فاضلاب و طریقه دفع پسماندهای پزشکی در محل دفن پسماندهای شهری مورد بررسی قرار گرفت.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات