مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان : برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ظرفیت تولید آب ژاول در استان به ۳۵ هزار لیتر در شبانه روز افزایش یافت


برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ظرفیت تولید آب ژاول در استان به ۳۵ هزار لیتر در شبانه روز افزایش یافت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان : برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ظرفیت تولید آب ژاول در استان به ۳۵ هزار لیتر در شبانه روز افزایش یافت

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در جلسه استانداری که به منظور ارائه برنامه های دستگاههای اجرایی برای مقابله با ویروس کرونا تشکیل شد مدیرعامل این شرکت از افزایش ظرفیت تولید آب ژاول برای مشارکت در امر گندزدایی معابر خبر داد.
سید محسن حسینی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ضمن تشکر از کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند گفت: این شرکت نیز همگام با سایر دستگاههای اجرایی استان سعی داشته در خدمت نظام سلامت استان باشد.
وی در ادامه افزود: همزمان با شیوع ویروس کرونا با افزایش بی سابقه مصرف آب مواجه شدیم و در کنار آن افزایش ناشی از مصارف پایان سال و خانه تکانی را داشتیم که همکاران پرتلاش شرکت آب و فاضلاب استان گیلان از ۳ اسفند ماه تا زمان تحویل سال جدید در تلاش بودند منابع آبی جدیدی وارد مدار بهره برداری نمایند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به اینکه به منظور تامین آب استان ۷۰۰ لیتر بر ثانیه منابع جدید وارد شبکه توزیع آب شد تصریح کرد: در حال حاضر علیرغم مصارف بالای ناشی از شستشو برای مقابله با ویروس کرونا شبکه به حالت عادی رسیده است و پایداری توزیع آب در استان برقرار است.
وی در ادامه افزود: وزارت نیرو تلاش دارد در راستای پویش # بی_وقفه_در_کنار_ شما از امکانات خود برای مقابله با ویروس کرونا استفاده نماید و شرکت آب و فاضلاب استان گیلان نیز در ۵ نقطه از استان دستگاههای تولید آب ژاول برای ضدعفونی کردن آب وارد مدار بهره برداری نمود که با جایگزینی دستگاههای دیگر برای ضدعفونی آب از آب ژاول برای مشارکت در ضدعفونی معابر استفاده مینماید.
مهندس حسینی همچنین اظهار داشت: دستگاه جدیدی نیز در روز گذشته با حضور معاون عمرانی استانداری گیلان مورد بهره برداری قرار گرفت و در حال حاضر ظرفیت تولید آب ژاول در استان گیلان ۳۵ هزار لیتر است که ۲۹ هزار لیتر برای ضدعفونی کردن معابر به شهرداری ها، فرمانداری ها و سپاه تحویل می گردد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به غلظت آب ژاول تحویلی با رقیق شدن ۲۹ هزار لیتر آب ژاول حدود ۱۰۰ هزار لیتر ماده گندزدا تهیه میشود که با هماهنگی معاونت عمرانی توزیع میگردد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان یادآور شد: باتوجه به دستور استاندار گیلان هیچ انشعابی قطع نخواهد شد ولی به منظور همکاری با مشترکین و جلوگیری از مواجه شدن با افزایش مبالغ در قبوض آب بها در ماههای آتی، صدور قبض به روشهای غیرحضوری انجام میگیرد تا مشترکین در صورت لزوم و تمایل و یا بصورت تقسیط با استفاده از روشهای غیرحضوری پرداخت نمایند.
وی در پایان با تاکید بر اینکه هزینه های جاری شرکت از محل درآمدها انجام میشود خواستار پرداخت قبوض آب بها توسط دستگاههای اجرایی استان شد تا خدمات آبرسانی در سطح استان بصورت مطمئن و پایدار تداوم یابد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان یک شرکت در شهر رشت می باشد

   نظرات