فعالیت ناوگان تاکسیرانی ۸۰ درصد کاهش داشته است

فعالیت ناوگان تاکسیرانی ۸۰ درصد کاهش داشته است

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین؛ عرشیان افزود: در پی انتشار ویروس کرونا و عمل شهروندان به توصیه های ایمنی و بهداشتی مبنی بر ماندن در منزل، فعالیت ناوگان تاکسیرانی به میزان 80 درصد کاهش یافته و همین مسئله کاهش شدید درآمد رانندگان تاکسی را در پی داشته است.

وی اظهار داشت: با توجه به این که تاکسیرانان از اقشار آسیب پذیر بوده و درآمد آنان بر اثر شیوع ویروس کرونا به میزان بسیار شدیدی کاهش یافته است، در تلاش برای تسریع در پرداخت بسته های حمایتی و معیشتی که برای آنان از سوی دولت درنظر گرفته شده است هستیم.

عرشیان تصریح کرد: در تصمیماتی که از سوی دولت به منظور حمایت از اقشار ضعیف آسیب دیده از ویروس کرونا در نظر گرفته شده است، مقرر گردیده که در حمایت از تاکسیرانان نیز اقدامات حمایتی صورت گیرد که این اقدامات شامل: پرداخت کمک هزینه معیشتی بین 200 تا 600 هزار تومان بر اساس تعداد خانوار، پرداخت وام قرض الحسنه بین 1 تا 3 میلیون تومان بر اساس تعداد خانوار و همچنین مساعدت در عدم پرداخت اقساط نوسازی ناوگان فرسوده به مدت سه ماه و انتقال آن به پایان مدت اقساط بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

وی خاطرنشان کرد: امید است با تسریع در پرداخت بسته های حمایتی، بخشی از کاهش درآمد رانندگان تاکسی که جزو زحمتکش ترین و امین ترین افراد جامعه هستند جبران شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در خاتمه گفت: سازمان تاکسیرانی نیز به سهم خود تصمیماتی را به منظور جبران کاهش درآمد تاکسیرانان به اجرا گذاشته است که از جمله این اقدامات می توان به تمدید پروانه فعالیت تاکسیرانان تا اردیبهشت به صورت رایگان بدون نیاز به مراجعه به سازمان و همچنین بخشودگی شهریه اسفند سال 1398 و فروردین 1399 برای تمام خطوط تاکسیرانی و شبکه تاکسی بیسیم 133 اشاره نمود.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات