بی‎خطرسازی پسماندهای عفونی بیمارستان های اردبیل توسط کارشناسان محیط زیست

.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست اردبیل؛ معاون نظارت و پایش محیط زیست استان با اعلام این خبر افزود: محل های بی خطر سازی پسماندهای عفونی بیمارستان های امام خمینی(ره)، امام رضا(ع) و سبلان اردبیل که دارای بخش  بستری بیماران مبتلا به کرونا است، توسط کارشناسان محیط زیست پایش و نحوه بی‎خطرسازی پسماندهای عفونی تولید شده در این مراکز درمانی مورد بررسی قرار گرفت.

رامین جمشیدی با بیان اینکه فرآیند بی‌خطرسازی بیمارستان ها با استفاده از دستگاه های اتوکلاو در حال انجام است، اظهار داشت: در بازدید به عمل آمده از مراکز بی‎خطرسازی بیمارستان های پذیرش کننده مبتلایان به ویروس کرونا، دستگاه های بی‎خطرسازی فعال و فرآیند بی‎خطرسازی بر روی پسماندهای عفونی انجام می شود.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان در ادامه افزود: نمونه‎برداری و صحه‎گذاری بی‎خطرسازی پسماندهای عفونی بیمارستانها نیز توسط کارشناسان آزمایشگاه اداره‎کل و آزمایشگاههای معتمد سازمان بصورت ماهانه انجام می‌پذیرد.

شایان ذکر است از زمان شیوع بیماری کرونا، کارشناسان محیط زیست طی چندین نوبت نحوه بی‎خطرسازی پسماندهای عفونی تولید شده در مراکز درمانی را مورد بررسی و پایش قرار داده اند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات