تکمیل فاز اول پست 400 کیلو ولت شهید هاشمی اهواز/ افزایش بیش از هزار و 500 مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه

تکمیل فاز اول پست 400 کیلو ولت شهید هاشمی اهواز/ افزایش بیش از هزار و 500 مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه فاز اول پست 400 کیلو ولت شهید هاشمی اهواز تکمیل و به پایان رسید؛ گفت: در سال نود و هشت، هزار و 574 مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه تحت نظارت این شرکت اضافه شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان؛ محمود دشت بزرگ اظهار داشت: فاز اول پست 400 کیلو ولت شهید هاشمی 315 مگاولت آمپر ظرفیت داشته و باعث افزایش پایداری در پست های فوق توزیع ناحیه اهواز می شود.
وی ارزش سرمایه گذاری این پروژه را 307 میلیارد ریال اعلام و افزود: با تکمیل فاز اول این پست شبکه انتقال توسعه پیدا کرده و باعث افزایش قابلیت اطمینان شبکه و کاهش محدودیت و احتمال خاموشی ها در ناحیه اهواز می شود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان توسعه پست های 400 کیلو ولت در خوزستان را یکی از اهداف این شرکت معرفی و بیان کرد: فاز دوم این پست نیز در آینده تکمیل و وارد مدار می شود تا علاوه بر افزایش پایداری شبکه برق، قابلیت مانور و تبادل انرژی در شبکه نیز افزایش پیدا کند.
دشت بزرگ تاکید کرد: در سال 98 علاوه بر بهینه سازی و نگهداری شبکه در بخش توسعه 14.4 مگاوار بانک خازنی و هزار 574 مگاولت آمپر در بخش انتقال و فوق توزیع به ظرفیت شبکه تحت نظارت این شرکت در استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد اضافه شده است.
وی گفت: در همین بازه زمانی 159 کیلومتر مدار خط و 134 کیلومتر هادی پرظرفیت نیز به شبکه برق این شرکت افزوده شد.
تمام/

لینک اصل خبر در سایت شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان

  منبع خبر

  شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان

  شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان

  شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان یک شرکت در شهر زاهدان می باشد

   نظرات