بازدید از رعایت پروتکل های مربوطه و توزیع پک های بهداشتی در بین اصناف ...

بازدید از رعایت پروتکل های مربوطه و توزیع پک های بهداشتی در بین اصناف ...

بازدید از رعایت پروتکل های مربوطه و توزیع پک های بهداشتی در بین اصناف فعال در منطقه ۱۰

با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور پیشگیری و مقابله با این بیماری، در طی یک اقدام مشترک به همت شهرداری منطقه ده و با حضور کارشناسان مرکز بهداشت شماره یک مشهد مقدس، از رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصنافی که اجازه فعالیت دارند بازدید به عمل آمده و پک های بهداشتی میان آنان توزیع شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حضور در بازار تخصصی عرضه پروتئین و آبزیان، با توجه به حساسیت این مکان و حضور بالای شهروندان، اولین مرحله این بازدید بود که شهردار منطقه ده و کارشناس مرکز بهداشت، ضمن درخواست از غرفه داران محترم به منظور رعایت پروتکل های مربوطه، پک های بهداشتی تهیه شده توسط منطقه را نیز در بین آنان توزیع کردند.
حضور در فروشگاه های شهرما و اصناف محلی شامل هایپرمارکت ها، سوپر مارکت ها، نانوایی ها، سوپر های عرضه میوه و سبزیجات و ... درسطح منطقه که اجازه فعالیت دارند؛ بخش های مختلف این بازدید بودند که ضمن ارائه پک های بهداشتی به آنان، از روند رعایت پروتکل های مربوطه در این مشاغل توضیح خواسته شد و موارد لازم در حین بازدید به آنان یادآوری شد.
احمد حافظ شهردار منطقه ۱۰ مشهد، در حاشیه این بازدید، ضمن تشکر از همراهی و مشارکت مرکز بهداشت شماره یک، افزود: در حال حاضر نیروهای مرکز بهداشت در صف اول مبارزه و کاهش شیوع ویروس کرونا فعالیت می کنند.
وی با اشاره به لزوم همکاری و مشارکت ارگان ها و سازمان های مربوطه به منظور قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا، ادامه داد: در شورای پنجم رویکرد شهروند محور بارها مورد تاکید قرار گرفته است، به همین منظور بازدید از مراکز و اصناف که با سلامت شهروندان در ارتباط هستند، یکی از اولویت های منطقه می باشد و در این راستا همکاری های لازم با مراکز بهداشت را خواهیم داشت.
شهردار منطقه ۱۰ مشهد با بیان اینکه این بازدید در پی درخواست های مردمی انجام شد، اظهار کرد: از شهروندان عزیز درخواست می‌کنم در مرحله اول به منظور تضمین سلامت خود و خانواده هایشان و در مرحله دوم به منظور کمک به دیگر شهروندان و کم شدن شیوع این بیماری، مسائل و موارد لازم را به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا رعایت کنند.
در این بازدید جناب اقای نهاوندی دبیر جلسه شورای سلامت منطقه ده و کارشناس مرکز بهداشت امام حسن مجتبی(ع)، ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های لازم، از اصناف و کسبه محترم درخواست کرد، ضدعفونی مستمر مکان های فعالیت خود را در دستور کار قرار داده و در ارتباط با شهروندان، فاصله لازم را رعایت کنند.
وی افزود: دستگاه های کارتخوان فروشگاهی به دلیل استفاده مکرر شهروندان جزو آلوده ترین موارد هستند به همین دلیل باید کسبه محترم، فقط خود دسترسی به این دستگاه ها داشته باشند و شهروندان تنها مرحله کشیدن کارت را انجام دهند.
لازم به ذکر است، اصناف و کسبه از برگزاری این بازدید و توزیع پک های بهداشتی تقدیر به عمل آورده و درخواست کردند به منظور رعایت موارد بهداشتی، تمامی اقدامات اصناف مورد بررسی قرار گیرد تا همه ملزم به رعایت پروتکل های مربوطه باشند.


لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات