حمایت مستمر خود را از مردم شیراز در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا اعلام می کنم

حمایت مستمر خود را از مردم شیراز در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا اعلام می کنم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، در متن پیام《اِوجنیا لودویگاوا》خطاب به مهندس اسکندرپور آمده است:
در حال حاضر  سراسر جهان با شیوع ویروس کرونا (کووید ۱۹) مواجه است و شهرهای جهان تاثیرات آن را حس کرده اند. ضمن ابراز بهترین آرزوها برای شهروندان شیراز، حمایت مستمر خود را از آنان در این شرایط سخت اعلام می دارم.
بحران جهانی ناشی از شیوع کووید ۱۹، شهرها را ملزم می سازد تا سریعا نسبت به شرایطی اضطراری واکنش نشان دهند که نه تنها سلامت شهروندان بلکه انسجام اجتماعی، اقتصاد و زیرساخت های سرزمین هایمان را تهدید می کند. درحالیکه ویروس فارغ از مرزهای حاکمیتی، وسعت سرزمین ها یا شرایط آب و هوایی گسترش می یابد و میلیون ها نفر را همزمان به طرق مختلف متاثر می سازد، ما مصمم می شویم بر موانع غلبه کنیم. ما به عنوان کشوری که با محدودیتهایی مواجه است، کاملا دغدغه های جنابعالی درخصوص تحریم ها را درک می نماییم. این عادلانه نیست که مردم شهرهایمان رنج ببرند درحالیکه با سیاست های جهانی کاری ندارند.
همکاری شهرداری ها کلید حل این بحران است. آقای ایلسور متشین، شهردار کازان و رئیس کمیته مشورتی مقامات محلی سازمان ملل (UNACLA) از تمام فرصت ها استفاده کرده و جامعه جهانی را نسبت به شرایط کنونی که شهروندان کشورها و شهرهایمان با آن روبه رو هستند آگاه خواهد ساخت.
ما از تلاش های دولت های محلی سراسر جهان جهت مبارزه با این ویروس و تامین ثبات و آرامش حمایت می کنیم. بیایید از یکدیگر مراقبت کرده و  دست در دست  هم با این چالش ها و خطرات مقابله کنیم. پیروزی بر این همه گیری مطمئنا به زودی محقق خواهد شد.》
براساس این گزارش مهندس اسکندرپور شهردار شیراز با ارسال پیامی به شهرداران شهرهای دوست و خواهرخوانده همچون کازان و روسا و دبیران کل سازمان های بین المللی خواستار هم صدایی آنها برای لغو تحریمهای ظالمانه علیه ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا شد.
کازان میزبان هفدهمین کنفرانس جهانی اتحادیه شهرهای تاریخی است. این کنفرانس قرار بود خرداد سال جاری برگزار شود که به دلیل شیوع همه گیری ویروس کرونا با تصمیم اعضای هیات مدیره اتحادیه از جمله شیراز به تعویق افتاد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات