انسداد ۲۱ حلقه چاه غیرمجاز طی یک ماه گذشته در تهران بزرگ

مدیرامور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی اسفندماه، با انسداد ۲۱ حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود ۱۲ هزار و ۶۰۳ متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته  ۲۱ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق ۶۰۷ متر و با دبی ۳۰ لیتر برثانیه  مسدود  شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۲ هزار  و ۶۰۳ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

حبیبی تصریح کرد: طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی، ۷۲ مورد کنترل و بهره برداری، ۱۵ مورد شناسایی چاه غیرمجاز انجام شد که اخطاریه آن نیز ابلاغ گردید.  همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب ۷ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام شد.

مدیرامور منابع آب تهران و پردیس با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات