زخمی شدن محیط بانان خوزستانی در درگیری با متخلفین شکار و صید در شوشتر

زخمی شدن محیط بانان خوزستانی در درگیری با متخلفین شکار و صید در شوشتر

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ، رییس اداره محیط زیست شهرستان شوشتر بهمراه یک محیط بان دیگر با ضربات چاقو در درگیری با متخلفین شکار و صید مجروح شدند .

حسن آقا شیر محمدی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان این مطلب گفت: بر اساس گزارش های رسیده درخصوص شکار و صید غیر مجاز  در یکی از مناطق شهرستان شوشتر و بمنظور برخورد با این متخلفین غیرمجاز که با استفاده از دستگاه الکترو شوکر  اقدام به صید ماهی نموده بودند، در منطقه حضور یافته و در تعقیب و گریز موفق به دستگیری راننده خودرو و یکی نفر از  متخلفین به همراه دستگاه الکتروشوکر و ادوات شکار و صید شدیم، که متاسفانه با مقاومت و تمرد متهمین و حمله گروهی از سوی  شکارچیان و صیادان در منطقه  قرار گرفتیم و در این درگیری متاسفانه بهروز نجاتی رئیس اداره شهرستان شوشتر به همراه اسماعیل زارع محیط‌بان شهرستان با ضربات چاقو از ناحیه سر و کمر زخمی  شدند.

آقا شیر محمدی ادامه داد: در این درگیری خود وی به همراه دو محیط بان دیگر  نیز از  ناحیه دست ، سر و کمر مورد اثبات سنگ و چوب  قرار گرفتند و دچار  آسیب دیدگی شده اند که بلافاصله مجروحین به بیمارستان شوشتر منتقل شدند و بعد از انجام مداوا ،خوشبختانه حال عمومی همه آنها خوب اعلام شده است.

فرمانده یگان محیط زیست استان ادامه داد: با کمک نیروی انتظامی و همراهی یگان حفاظت محیط زیست استان موفق  شدیم ، چهار نفر از این متخلفین که در این درگیری شرکت داشته‌اند تا ساعت ۳ بامداد  را دستگیر شدند. ۴  نفر دیگر هم شناسایی و تلاش برای دستگیری سایر آنان نیز همچنان ادامه دارد.

وی افزود : در این عملیات ادوات متخلفین از قبیل دستگاه الکتروشوکر به همراه موتور قایق ، دو عدد باتری و تعداد ماهی کشف و ضبط شد و متهمان نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

صید با  برق یکی از روش‌های غیر اخلاقی و آسیب رسان به محیط زیست است که در این روش بسیاری از آبزیان مناطق از بین می روند و آسیب زیادی به اکوسیستم منطقه وارد می شود.

لازم بذکر است،  نیمه دوم اسفند لغایت نیمه دوم اردیبهشت ماه هر سال همزمان با فصل تخم ریزی ماهیان و آبزیان و برای حفظ ذخایر ، بعنوان فصل ممنوعیت صید ماهی عنوان و اطلاع رسانی شده و محیط بانان موظف می باشند که با متخلفین  برابر قانون برخورد کنند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات