دیواره حفاظت دکل برق از سیلاب در آستارا تکمیل شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع آب آستارا از تکمیل دیواره حفاظت از دکل فشار قوی برق در حاشیه رودخانه کانرود این شهرستان، برای جلوگیری از خطر سیلاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای گیلان به نقل از خبرگزاری ایرنا : آرش سیف اللهیان روز پنجشنبه در بازدید از دیواره حفاظتی در حاشیه رودخانه کانرود آستارا گفت: این طرح عمرانی برای محافظت از دکل فشار قوی روستای ترک محله سیبلی، با صرف ۲ میلیارد ریال اعتبار طی ۱۵ روز اجرا و خطر تخریب سیل برطرف شد .

وی افزود: آستارا در فروردین ماه بارش های خوبی را تجربه کرد و رودخانه ویرمونی بخصوص در رودهای بارانی طغیانی می شود و با لاشه چینی و ایجاد موانع به وسیله بیل های مکانیکی، از ورود هرگونه خسارت به تاسیسات دکل فشار قوی جلوگیری شد .

وی ادامه داد: برای لایروبی و تعریض رودخانه ویرمونی بطول ۵ کیلومتر، پنج میلیارد ریال هزینه می شود و عملیات لایروبی از محدوده اسکله تا میدان لا ادامه دارد و این کار نیز از طغیان رود در روزهای پربارش جلوگیری خواهد کرد .

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و هفت رشته رودخانه در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است .

.

.

...

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گیلان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گیلان

    شركت آب منطقه‌ای گیلان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات