حمل و نقل عمومی با ۲۶/۵ درصد مهمترین عامل انتشار ویورس کرونا است

حمل و نقل عمومی با ۲۶/۵ درصد مهمترین عامل انتشار ویورس کرونا است

شهردار شیراز با اشاره به سخنان قائم مقام وزیر بهداشت مبنی بر اینکه «حمل و نقل عمومی با ۲۶.۵ درصد مهمترین عامل انتشار ویروس کرونا است» گفت: شهرداری شیراز به عنوان نخستین کلانشهر کشور اقدام به تعطیلی ناوگان اتوبوسرانی و مترو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور افزود: به منظور حفظ سلامت شهروندان و کاهش ترددهای غیرضرور در سطح شهر، روند تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی همچنان ادامه دارد.
وی اضافه کرد: این اقدام در سطح ملی الگوی سایر کلانشهرها قرار گرفت و تجربیات شیراز در اختیار آنها قرار گرفت.
شهردار شیراز ممنوعیت حضور ۳ سرنشین در صندلی عقب تاکسی را در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی عنوان کرد و گفت: طبق دستورالعمل جدید رانندگان تاکسی صرفا اجازه سوار کردن دو مسافر را در صندلی عقب خودرو دارند و ملزم به رعایت مسائل بهداشتی و ضدعفونی مستمر خودرو خود هستند تا حدالامکان سلامت شهروندان حفظ شود.
وی با قدردانی از شهروندان شیرازی به واسطه همراهی و عمل به توصیه‌های بهداشتی گفت: متاسفانه هم اکنون فارس و شیراز به عنوان مقاصد مسافرپذیر از نظر میزان ابتلا به کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفته اند، بنابراین در هفته پیش رو بیش از گذشته نیاز به رعایت مسائل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از اجتماعات و رفت و آمدهای غیر ضروری است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات