سد مخزنی سقزچی، تنها سد درحال سرریز در استان اردبیل است

رئیس اداره منابع آب شهرستان نمین گفت: پس از وقوع بارندگی مناسب در سال جاری در حوضه آبریز سد مخزنی سقزچی، حجم آب ذخیره این سد از اواخر سال قبل در تراز نرمال قرار گرفته است و این سد اکنون در حال سرریز می باشد.

مهندس علی اکبری سولا افزود: سد سقزچی در یکی از مناطق ییلاقی شهرستان نمین و بخش ویلکیچ قرار دارد و حجم مخزن این سد قریب به ۴ میلیون مترمکعب است و اکنون مخزن سد بطور کامل آبگیری شده است. با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و آورد سد، اکنون سد سقزچی با دبی بیش از ۶ مترمکعب در ثانیه در حال سرریز می باشد .

وی گفت: مجموع حجم آب سرریز سد سقزچی طی چند هفته اخیر در حدود ۵ میلیون مترمکعب بوده و در پایاب این سد شبکه آبیاری با سطح اراضی ۴۷۰ هکتار قرار دارد .

مهندس اکبری سولا افزود: علاوه بر تامین آب برای شبکه آبیاری سقزچی، آب بخشی از اراضی روستاهای حقابه بر رودخانه سقزچی نظیر رز و سقزچی نیز از این سد تامین می شود .

وی در پایان گفت: سد مخزنی سقزچی بعنوان یکی از سدهای دارای پتانسیل توسعه گردشگری در استان شناخته می شود و شرکت آب منطقه ای اردبیل در نظر دارد در آینده نزدیک با مشارکت بخش خصوصی در این زمینه زیرساختهایی را برای توسعه گردشگری در پیرامون منابع آب و تاسیسات آبی فراهم نماید .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات