سد مخزنی سقزچی، تنها سد درحال سرریز در استان اردبیل است

سد مخزنی سقزچی، تنها سد درحال سرریز در استان اردبیل است

رئیس اداره منابع آب شهرستان نمین گفت: پس از وقوع بارندگی مناسب در سال جاری در حوضه آبریز سد مخزنی سقزچی، حجم آب ذخیره این سد از اواخر سال قبل در تراز نرمال قرار گرفته است و این سد اکنون در حال سرریز می باشد.

مهندس علی اکبری سولا افزود: سد سقزچی در یکی از مناطق ییلاقی شهرستان نمین و بخش ویلکیچ قرار دارد و حجم مخزن این سد قریب به ۴ میلیون مترمکعب است و اکنون مخزن سد بطور کامل آبگیری شده است. با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و آورد سد، اکنون سد سقزچی با دبی بیش از ۶ مترمکعب در ثانیه در حال سرریز می باشد .

وی گفت: مجموع حجم آب سرریز سد سقزچی طی چند هفته اخیر در حدود ۵ میلیون مترمکعب بوده و در پایاب این سد شبکه آبیاری با سطح اراضی ۴۷۰ هکتار قرار دارد .

مهندس اکبری سولا افزود: علاوه بر تامین آب برای شبکه آبیاری سقزچی، آب بخشی از اراضی روستاهای حقابه بر رودخانه سقزچی نظیر رز و سقزچی نیز از این سد تامین می شود .

وی در پایان گفت: سد مخزنی سقزچی بعنوان یکی از سدهای دارای پتانسیل توسعه گردشگری در استان شناخته می شود و شرکت آب منطقه ای اردبیل در نظر دارد در آینده نزدیک با مشارکت بخش خصوصی در این زمینه زیرساختهایی را برای توسعه گردشگری در پیرامون منابع آب و تاسیسات آبی فراهم نماید .

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات