بیش از 10 هزار اخطاریه کتبی در خصوص تخلفات شهری صادر شد

در سال گذشته؛

بیش از 10 هزار اخطاریه کتبی در خصوص تخلفات شهری صادر شد

مدیر واحد پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمان از صدور10 هزار و 535 مورد اخطاریه کتبی در خصوص تخلفات شهری در زمینه ساخت‌وساز غیرمجاز در سال گذشته خبر داد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، محمدرضا عسکری با بیان این‌که از این تعداد 3621 مورد مربوط به سه‌ماهه آخر سال بوده است، گفت: افزود: از این تعداد اخطاریه در سال 98، 1245 مورد تخلف، به کمیسیون ماده 100 معرفی شده است.

وی به 63 مورد تسطیح املاک مخروبه، 21 مورد جمع‌آوری کانکس و 11 مورد توقیف ماشین‌آلات خاک‌ونخاله اشاره کرد و گفت: 3358 مورد از انواع تخلفات شهری ساختمان، منجر به تعطیلی کار شده است.

عسکری با اشاره به این‌که شهرداری کرمان در سال گذشته به‌صورت جدی از ساخت‌وساز غیرمجاز جلوگیری کرده است، گفت: در سال گذشته 33 هزار و 249 عدد بلوک ساختمانی و 3295 عدد ابزارآلات بنّایی جمع‌آوری شده است.

مدیر واحد پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمان به 636 مورد توقیف اسناد و مدارکِ املاک غیرمجاز اشاره کرد و گفت:                                                                                                                       در این زمینه، طبق صورت‌جلسه دادگستری، یگان حفاظت و پلیس 110 و هم‌چنین براساس دستور و احکام قضایی با متخلفان برخورد قانونی شده است.

وی افزود: در سال گذشته 105 مورد صورت‌جلسه دادگستری، 403 مورد صورت‌جلسه یگان حفاظت و 454 مورد صورت‌جلسه پلیس 110 در رابطه با ساخت‌وسازهای غیرمجاز تنظیم شده است؛ ضمن این‌که 188 مورد دستور قضایی صادر و از این تعداد 80 مورد دستور اجرا شده است.

عسکری با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی در شهر کرمان، به اقدامات مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری در مناطق شهری شهر کرمان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 5369 مورد اخطاریه کتبی صادر شده که از این تعداد 353 مورد به کمیسیون ماده 100 معرفی شده‌اند.

وی از 68.5 هکتار رفع تصرف اراضی در شهر کرمان خبر داد و گفت: هم‌چنین از 472 مورد خرید زمین در حاشیه شهر جلوگیری شده است.

مدیر واحد پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمان، تخلفات شهری را مجموعه مواردی دانست که علاوه بر ضایع کردن حقوق شهروندی، سلامت روان شهروندان و زیبایی شهر را دچار اخلال کرده و موجب آسیب‌رسانی به شهر و تهدید سلامت اجتماعی می‌شود.

عسکری شناخت و معرفی تخلفات شهری و آموزش این موارد به شهروندان توسط رسانه‌ها را ضروری دانست و گفت: شهروندان یک شهر باید خود را در برابر شهرشان مسئول بدانند و آسیب‌هایی که سلامت شهر را تهدید می‌کند، بشناسند و در رفع آن‌ها بکوشند.

م.ج

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات