موافق راه اندازی مجدد ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری نیستم

موافق راه اندازی مجدد ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری نیستم


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در این میزگرد تلویزیونی که با حضور شهرداران مشهد و اصفهان و معاون وزیر کشور برگزار شد، تاکید کرد: حمل و نقل عمومی با ۲۶.۵ درصد مهمترین عامل انتشار ویروس کرونا است و باید سلامت مردم را به هر موضوع دیگری ارجحیت داد.
وی با بیان اینکه برای حفظ سلامت شهروندان باید تقاضا برای سفرهای درون شهری را کاهش داد، اضافه کرد: کاهش تقاضای سفر با اتوبوس و مترو مستلزم سیاست گذاری عمومی کشور در حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد همچون کارگران است که این موضوع در حیطه وظایف مجموعه مدیریت شهری نیست.
شهردار شیراز ضمن تشریح چگونگی تعطیل کردن مترو و اتوبوس گفت: از دهم اسفندماه سال گذشته شروع به کاهش سر فاصله های مترو کردیم و ۲۱ اسفند ماه متروی شیراز تعطیل شد. همچنین به صورت پلکانی تعداد ناوگان اتوبوسرانی را کاهش دادیم و در ۲۲ اسفند ماه به طور کامل خدمات رسانی اتوبوس ها و مینی بوس های شهری تعطیل شد و در حال حاضر نیز اتوبوس و مترو کماکان تعطیل است.
مهندس اسکندرپور با اشاره به آمار مبتلایان به ویروس کرونا در فارس و شیراز افزود: تا پیش از ۲۵ اسفندماه، شیراز در بین کلانشهرهای کشور کمترین میزان شیوع ویروس کرونا را داشت که این مهم نتیجه هماهنگی مدیریت شهری، مدیریت درمان و مدیریت ارشد استان و سایر دستگاه ها و به خصوص همراهی و هماهنگی مردم بود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات