اجرای پروژه‌های زیربنایی در منطقه ویژه پارس

اجرای پروژه‌های زیربنایی در منطقه ویژه پارس

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: در راستای اجرای طرح‌های زیربنایی در حوزه عملیاتی پارس جنوبی، ۲۲ پروژه مهم با اعتبار بیش از یک هزار میلیارد ریال در این منطقه در حال اجرا است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید پیروز موسوی در نشست بررسی وضعیت اجرایی پروژه‌های منطقه ویژه پارس، احداث ساختمان‌های برج کنترل بندر به همراه ساختمان پشتیبانی، عملیات احداث مرحله اول محوطه سازی و تاسیسات زیر بنایی در بندر خدماتی پارس و توسعه اپرون و تاکسیوی شرقی فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس را از مهم‌ترین پروژه‌های سرمایه‌ای این سازمان خواند و خواستار اهتمام جدی برای تکمیل و بهره‌برداری این پروژه‌ها شد. وی تصریح کرد: انجام عملیات پشتیبانی از طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی به بهره‌برداری از پروژه‌های سرمایه‌ای در دست انجام منطقه ویژه بستگی دارد.

موسوی گفت: از سوی دیگر با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمنیه جذب سرمایه‌گذاری بیشتر در منطقه ویژه به عنوان دومین اولویت اصلی این سازمان محقق می‌شود. و ی همچنین خرید پکیج تصفیه خانه فاضلاب فرودگاه خلیج فارس، خرید بوستر پمپ‌های آب مصرفی،آتش نشانی و فضای سبز فرودگاه، عملیات کابل‌کشی ۳۳ کیلو ولت، تامین کالا، اجرا و راه اندازی پروژه احداث دو قطعه خط انتقال نیرو ۱۳۲ کیلو ولت، خرید، حمل و تحویل کابل‌های ۳۳ کیلو ولت فشار متوسط، طراحی و اجرای ۶ دستگاه پست‌های انتقال ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت و اجرای بخشی از خیابان‌های داخلی و پیرامونی(قطعه دوم) را از دیگر پروژه‌های سرمایه‌ای این سازمان برشمرد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس ادامه داد: انتظار داریم سرعت عمل گروه‌های مهندسی و اجرایی به منظور طراحی و اجرای پروژه‌های مهم بیشتر شود؛ همپای اجرای پروژه‌ها باید به رعایت مسائل زیست محیطی به عنوان یک رسالت و وظیفه مهم توجه نمود.

موسوی گفت: باید توجه داشته باشیم که شاخص‌های توسعه یافتگی و پیشرفت صنعت نفت در منطقه ویژه پارس با اجرای پروژه‌های زیرساختی ارتباط مستقیم دارد؛ به موازات کار و تلاش در اجرای پروژه‌ها، اهتمام جدی به امور اچ اس ای، بازرسی دقیق فنی، ایمنی و سلامت و بهداشت محیطی ضروری است.

وی همچنین، انجام مطالعات و طراحی برق رسانی سایت پشتیبانی بندر، طراحی سردرب‌های ورودی منطقه پارس یک، مطالعات مرحله اول و دوم ساختمان‌های مرکز اختصاصی مخابرات پارس ۱ و۲ و انجام مطالعات مراحل مقدماتی اول و دوم اتوبان سه راهی طاهری تا پرک(قطعات۷و۸و۹)پارس۲ را از دیگر پروژه‌های سرمایه‌ای در حال انجام منطقه ویژه پارس برشمرد.

 

 

    نظرات