نظام‌نامه‌ ارتقاء شغلی در شهرداری مشهد تدوین و  ...

نظام‌نامه‌ ارتقاء شغلی در شهرداری مشهد تدوین و ...

نظام‌نامه‌ ارتقاء شغلی در شهرداری مشهد تدوین و بروزرسانی شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بتول گندمی در گفتگویی به مناسبت روز ملی منابع انسانی، ضمن تبریک این مناسبت به تمامی شاغلین و کارکنان مجموعه مدیریت شهری مشهد، اظهارکرد: منابع انسانی، از سرمایه‌های مهم و از ارکان شاخص کارآمدی هر سازمان و مجموعه محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بدنه نیروی انسانی شاغل در مدیریت شهری، بعنوان بخشی اثرگذار، پیوسته مورد توجه و عنایت ویژه شورای پنجم شهر مشهد بوده است، گفت: از ابتدای فعالیت خود سعی کرده‌ایم که شنونده مسائل و مشکلات کارکنان باشیم و در جهت رفع آنها گام هایی برداریم و از حق و حقوقاتی که شامل حال ایشان می‌شود، دفاع کنیم؛ اعم از نیروهایی که مستقیم و یا غیرمستقیم با شهرداری در ارتباط کاری هستند.

گندمی در ادامه افزود: با روی کارآمدن شورای پنجم، نه تنها نیروهای شاغل، بلکه خانواده بزرگ بازنشستگان شهرداری نیز مورد توجه ویژه و حمایت قرار گرفتند؛ سال گذشته 12 میلیاردتومان ویژه بیمه تکمیل درمان این عزیزان به تصویب رسید و امسال نیز همین سیاست ادامه پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع انسانی شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه برخی تعهداتی که شورا سعی بر پذیرش آنها دارد، فراتر از دستورالعمل‌های ابلاغی است، تصریح کرد: اگر امروز را با سال 96 مقایسه کنیم، بخشی از خلاء‌ها و مسائل و مشکلات حوزه کارکنان تقریبا برطرف شده ولی همچنان بخش‌هایی مورد انتقاد است و باید در دستورکار قرار گیرد.

گندمی بازنگری در نظام‌نامه‌ها و یا تدوین نظام‌نامه در حوزه‌هایی که فاقد آن هستند را امری ضروری دانست و گفت: این اقدام موجب کاهش و به حداقل رسیدن تبعیض‌ها و نیز شفافیت فرآیندها می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه «ارتقاء شغلی» از جمله نقدهایی است که پرسنل شهرداری پیوسته نسبت به آن گلایه‌مند هستند، اظهارکرد: نظام‌نامه‌های مربوط به این حوزه، بر مبنای شایسته‌سالاری و فارغ از جنسیت، باید تدوین شود و به سمتی گام برداریم که بیشترین استفاده را از ظرفیت‌های درونی شهرداری داشته باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات