کتاب «حسابداری و حسابرسی آب» منتشر شد

کتاب مرجع «حسابداری و حسابرسی آب» از جدیدترین انتشارات کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران چاپ و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری آب ایران این کتاب از مجموعه انتشارات سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)  است که توسط کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران ترجمه و منتشر شده است.

علی‌رغم توجه زیادی که طی سال‌های اخیر به شناخت مفاهیم حسابداری آب در کشورمان انجام شده است، اما کتاب‌‌ مدون و جامعی به زبان فارسی در این زمینه در دسترس نیست و این کتاب، به عنوان اولین کتاب فارسی در زمینه حسابداری و حسابرسی آب در دسترس عموم علاقمندان قرار می‌گیرد.

در سال‌های اخیر فائو اقدام به انتشار دو نشریه در زمینه حسابداری آب کرده است. کتاب حاضر اولین نشریه فائو با عنوان «حسابداری و حسابرسی آب» است. نشریه دوم فائو با عنوان «حسابداری آب برای حکمرانی و توسعه پایدار»می‌باشد که تلاش می‌شود نسخه فارسی آن تا پایان سال جاری در دسترس عموم قرار گیرد.

این کتاب راهنما و دستورالعمل اجرایی برای شناخت بهتر  فرایند حسابداری و حسابرسی آب می‌باشد. هدف کلی حسابداری آب، مطالعه نظام‌مند وضعیت منابع آب و روند تامین، تقاضا و مصرف آب در یک محدوده تعیین شده می‌باشد. حسابداری و حسابرسی آب مشابه حساب‌های مالی، ابزاری برای ارزیابی و تعیین میزان آب ورودی، خروجی و ذخیره به عنوان تابعی از زمان در یک محدوده مشخص بکار گرفته می‌شود.

قیمت کتاب « حسابداری و حسابرسی آب » 260،000 ریال است و علاقه مندان برای تهیه  کتاب می توانند با دبیرخانه کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران به نشانی تهران، خیابان شهید دستگردی، خیابان کارگزار، خیابان شهرساز، پلاک (1)، تلفن 22257348 تماس بگیرند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات