در سال گذشته 207 حادثه آسانسور در قزوین رخ داده است

در سال گذشته 207 حادثه آسانسور در قزوین رخ داده است

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین؛ منتظری افزود: از مجموع عملیات های انجام شده، بیشترین مورد در تیرماه با 34 مورد و کمترین نیز مربوط به آذر ماه با 4 مورد بوده است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین تاکید کرد: با توجه به احداث ساختمان های بلند و روند افزایش تعداد آسانسورها،بدون شک حوادث نوع آسانسور نیز افزایش یافته و جزو بیشترین عملیات های سازمان های آتش نشانی قرار گرفته است.

وی افزود:عموم مردم بر این باور هستند که محبوس شدن در آسانسور با تمام شدن اکسیژن همراه است، افزود: این باور غلطی است و در بازه زمانی کوتاه مدت اکسیژن داخل کابین از بین نمی‌رود، زیرا دیواره‌های اطراف آسانسور طوری تعبیه شده‌اند که هوا می‌تواند جریان داشته باشد .

منتظری با بیان اینکه توصیه می‌شود افراد سالمند و کودکان به تنهایی از آسانسور استفاده نکنند، ادامه داد: برخی از کودکان در هنگام ورود به آسانسور فرمان‌های مختلفی را به کلیدهای آسانسور می‌دهند که این امر می‌تواند حادثه ساز باشد .

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری  قزوین  با تاکید بر اینکه شهروندان باید از انجام هر گونه اقدام خودسرانه برای خارج کردن افراد محبوس در آسانسور خودداری کنند، گفت: چنانچه در شرایط اضطراری شخصی در این زمینه دست به اقدام زد باید در گام اول نسبت به قطع برق آسانسور و خارج کردن آن از مدار اقدام کند که البته این امر تخصصی است .

منتظری تاکید کرد: بهتر است در هنگام وقوع آتش سوزی، بعد از زلزله و یا زمانی که نقص فنی کوچکی در آسانسور مشاهده شد، اصلا از آسانسور استفاده نکنید .

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات