لایروبی رودخانه گرمی چایی با پیگیری های اداره منابع آب شهرستان...

رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی از لایروبی رودخانه گرمی چایی با پیگیری های اداره منابع آب شهرستان گرمی خبر داد.

مهندس رضا بدرزاده گفت: پیرو پیگیری های مستمر اداره منابع آب شهرستان گرمی در خصوص لایروبی رودخانه های داخلی شهر گرمی و بازگشایی دهانه پل ها جهت عبور ایمن سیلاب، شهرداری شهر گرمی اقدام به لایروبی رودخانه های موجود در داخل شهر گرمی نمود و زباله ها و نخاله های حاصل از لایروبی به محلی خارج از حریم و بستر رودخانه حمل شد .

وی افزود: شهرداری گرمی در جریان این عملیات با بسیج تمام امکانات خود و با بکارگیری ماشین آلات بخش خصوصی دهانه پل هایی که بدلیل انباشت زباله توان آب گذری آنها پائین آمده بود، بازگشایی و لایروبی نمود.

رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی تصریح کرد: رودخانه گرمی چایی یکی از رودخانه های مهم این شهرستان است که از داخل شهر گرمی عبور می کند و جلوه ای خاص به این شهر می بخشد .

مهندس بدرزاده در ادامه اظهار داشت در جریان سال ۹۸ در حدود 6.5 کیلومتر از طول رودخانه گرمی چایی لایروبی و بازگشایی گردید و برنامه ریزی شده است با مشارکت شهرداری و اداره منابع آب شهرستان گرمی در حدود ۲ کیلومتر از مقاطع حساس این رودخانه لایروبی و بازگشایی گردد .

وی در پایان اظهار داشت: مقاطع حساس و خطرآفرین رودخانه ها و مسیل های در شهرها و بخش های سه گانه شهرستان توسط کارشناسان اداره منابع آب شناسایی و به متولیان امر یعنی در داخل شهرها به شهرداران و در محدوده روستاها به دهیاران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت رفع موانع و بازگشایی معرفی گردیده است .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات