توافق تهران و دوحه برای همکاری‌های مشترک در حوزه های انرژی و سرمایه گذاری

توافق تهران و دوحه برای همکاری‌های مشترک در حوزه های انرژی و سرمایه گذاری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، به دنبال تعویق  نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و قطر که قرار بود فروردین امسال در شهر اصفهان برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا،  و به منظور استفاده از فرصت های زمانی و پیشبرد و توسعه هر چه بیشتر روابط فی مابین،  نشستی ویدیو کنفرانسی با حضور "رضا اردکانیان" وزیر نیروی کشورمان به عنوان رییس ایرانی این کمیسیون و "علی بن احمد الکواری" وزیر تجارت و صنعت قطر برگزار شد و موارد مشترک مورد نظر دو طرف به بحث گذاشته شده و تصمیم هایی اتخاذ شد.
"رضا اردکانیان" عصر روز پنجشنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رییس قطری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی اظهار داشت: تمامی مستندات و پیش نویس مدارک مورد نیاز برای طرح و تصویب در کمیسیون مشترک از جانب ایران آماده است و این موارد با طرف قطری به اشتراک گذاشته خواهد شد تا در فرصت قبل از تشکیل نشست کمیسیون مشترک، موارد به تایید نهایی دو طرف برسد.
روسای ایرانی و قطری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور توافق کردند که در نخستین فرصت پس از اتمام شرایط ناشی از شیوع کرونا و برگشت به شرایط عادی، نشست کمیسیون مشترک تشکیل و با جدیت به اهداف مورد نظر کمیسیون در توسعه روابط دو کشور پرداخته شود.
دو طرف همچنین توافق کردند در این مدت از طریق برگزاری نشست های ویدئوکنفرانسی درباره مدارک و مستندات دو کشور، توافق حاصل و این موارد برای توافق به بحث گذاشته شود تا به پیشرفت امور کمک کند.
در این نشست، همچنین از طرف وزیر نیروی ایران و طرف قطری نماینده های تام الاختیار معرفی شدند که قرار است از ابتدای هفته آینده پیگیر موضوع های مورد نظر دو کشور باشند و توافق های لازم برای آمادگی جهت اجرا حاصل شود.
در ادامه، وزیر نیرو ضمن تقدیر از کمک های پزشکی قطر در شرایط کرونا با ارایه توضیحاتی در خصوص شرایط کشورمان، از ارسال دو محموله کمک‌های پزشکی قطر به ایران برای مبارزه با کرونا تشکر و برای همکاری دو کشور در خصوص تجربیات پزشکی در خصوص مقابله با این بیماری اعلام آمادگی کرد.
اردکانیان گفت: اگر چه کرونا مصائب و مشکلات زیادی برای جامعه بشری ایجاد کرده، اما نتایج مثبتی از جمله همبستگی و نزدیکی کشورهای دوست و همسایه را داشته است.
وزیر نیرو در پایان از هواپیمایی قطرایرویز که کمک‌های بهداشتی  سایر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی را به طور رایگان به ایران منتقل کرده است، قدردانی کرد.
طرف قطری ضمن ارائه توضیحاتی درباره شرایط کرونا در این کشور، اعلام آمادگی کرد همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد و ابراز تمایل کرد از این طریق به توسعه روابط دو کشور کمک شود.
هر دو طرف در عین حال نسبت به دریافت اخبار خوب از سوی نمایندگان تام الاختیار معرفی شده در مدت زمان  کوتاه آتی برای تصمیم گیری نهایی وزرا ابراز امیدواری کردند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات