خط انتقال تصفیه‌خانه جنوب تهران دهه فجر۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از افتتاح پروژه خط انتقال تصفیه‌خانه جنوب تهران در دهه فجر ۹۹ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران و به نقل از خبرگزاری تسنیم، "محمد تقی‌زاده" در بازدید از پروژه خط انتقال تصفیه‌خانه جنوب تهران با اشاره به آخرین وضعیت فیزیکی این پروژه اظهار داشت: طول این پروژه ۳۵ کیلومتر است که از این میزان ۲۵ کیلومتر عملیاتی شده و طبق برآورد صورت گرفته تاکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و هماهنگی با مجری و پیمانکار پروژه عملیات خط انتقال تصفیه‌خانه جنوب تهران تا دهه فجر سال جاری به اتمام خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران همچنین افزود: عمده ترین مشکل اجرای این طرح اراضی معارض در اطراف طرح کمربندی پاکدشت بود که اکنون مشکل معارضین کاملاً مرتفع شده و پروژه طبق زمانبندی خود به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید.

تقی‌زاده تصریح کرد: خط انتقال تصفیه خانه جنوب تهران با مشارکت بخش خصوصی و همکاری دولت با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان با ظرفیت انتقال آب با میزان ۹ متر مکعب بر ثانیه در حال اجراست که بهره‌برداری از این طرح سبب انتفاع ساکنان اراضی دشت ورامین، ری و پاکدشت خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به طرح انتقال آب سد ماملو به شهرک‌ های صنعتی شهرستان پاکدشت نیز خاطرنشان کرد: این طرح به طول ۲۲ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان در حال اجراست که تاکنون پیشرفتی بالای ۶۰ درصد داشته و مقرر شده تا مشکل آب صنایع شهرستان پاکدشت با اجرای این طرح برطرف شود در تیرماه سال جاری و قبل از هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.آب تصفیه خانه جنوب تهران امسال به دشت ورامین می‌رسد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات