فعال شدن۲۷ خط اتوبوس شهری و ۱۸ خط حومه از فردا دوشنبه با تمهیدات ...

فعال شدن۲۷ خط اتوبوس شهری و ۱۸ خط حومه از فردا دوشنبه با تمهیدات ...

فعال شدن۲۷ خط اتوبوس شهری و ۱۸ خط حومه از فردا دوشنبه با تمهیدات بهداشتی

معاون عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد گفت: به درخواست شهردار مشهد و با تصویب شورای اسلامی شهر،۲۷ خط اتوبوس شهری و۱۸ خط حومه از فردا دوشنبه با در نظرگرفتن تمهیدات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی فعال می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی دراین خصوص افزود: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر فعال شدن بخش هایی از حوزه اقتصادی و کسب و کارها شورای شهراز اول اردیبهشت، با لایحه دو فوریتی شهرداری مبنی بر فعال شدن محدود تعدادی از خطوط اتوبوسرانی با در نظر گرفتن تمهیدات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس ها موافقت کرد.
وی اضافه کرد: براین اساس، فعالیت ۲۷ خط شهری و ۱۸ خط حومه از فردا دوشنبه اول اردیبهشت ماه به صورت محدود در دوشیفت صبح از ساعت ۶ الی۸:۳۰ و عصر از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۹ به جز روزهای جمعه و تعطیل رسمی آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای جلوگیری از تراکم مسافر، ناوگان خطوط شهری و حومه از ۶۴۴ دستگاه اتوبوس به ۱۱۲۵ دستگاه اتوبوس افزایش یافته است اظهارکرد: همچنین در راستای رعایت فاصله مناسب میان مسافران، تمامی ایستگاه هایی که دارای سایبان هستند باعلامت نشستن ممنوع، نشانه گذاری شده است.
کاظمی تصریح کرد: در کنار ایستگاه های اتوبوس، روی صندلی اتوبوس ها نیزبرای حفظ فاصله مناسب جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا علامت نشستن ممنوع نصب شده است، که از شهروندان محترم درخواست می شود برای حفظ سلامتی خود از ایستادن یا نشستن در محل های نشانه گذاری شده خودداری کنند.
۲۷خط ناوگان شهری اتوبوسرانی شهرداری مشهد
معاون عمران حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد به خطوطی که از فردا فعال خواهند شد اشاره کرده و ادامه داد: براین اساس۲۷ خط شهری شامل خط ۱ بی.آر.تی از مبدا پایانه امام رضا(ع) تا مقصد پایانه طبرسی، خط ۳ بی.آر.تی از مبدا شهرک شهید باهنر و پایانه مصلی تا مقصد انتهای امامیه و پایانه الهیه ،خط ۲ تندرو از مبدا پایانه خواجه‌ربیع تا مقصد پایانه انقلاب اسلامی، خط ۳ تندرو از مبدا پایانه الهیه تا مقصد پایانه شهید مفتح، خط ۴ تندرو از مبدا پایانه الهیه تا مقصد پایانه امام رضا (ع) ،خط ۸ تندرو از مبدا پایانه انقلاب اسلامی، میدان آزادی تا مقصد پایانه انقلاب اسلامی، خط ۹ تندرو از مبدا پایانه انقلاب اسلامی، پل فجر تا مقصد پایانه انقلاب اسلامی، خط ۱۰ با مبدا پایانه غدیر تا مقصد پایانه وکیل آباد، خط ۱۴.۱ از مبدا پایانه الهیه تا مقصد پایانه آزادی، خط ۲۲.۲ از مبدا پایانه گردشگری تا مقصد پایانه انقلاب اسلامی خط ۲۸.۱ از مبدا پایانه مصلی تا مقصد پایانه فلسطین، خط ۳۷.۱ از مبدا پایانه شهید مفتح تا مقصد پایانه فلسطین فعال خواهند بود.
وی افزود: همچنین خط ۳۸ از مبدا پایانه خواجه‌ربیع تا مقصد کوهسنگی، پایانه زکریا، خط ۴۱ از مبدا نیزه تا مقصد همت‌آباد – طرق، خط ۴۹ از مبدا پایانه شهدا تا مقصد شهرک مهرگان، خط ۵۷ از مبدا گلشهر تا مقصد پایانه شهید هاشمی‌نژاد، خط ۷۱.۱ از مبدا پایانه انقلاب اسلامی تا مقصد شهرک ابوذر-پایانه صبا، خط ۷۶ از پایانه انقلاب اسلامی تا مقصد قائم - بوتان، خط ۸۸ از مبدا پایانه خواجه‌ربیع تا مقصد پایانه آزاد، خط ۸۹ از مبدا پایانه الهیه تا مقصد پایانه فلسطین، خط ۹۸.۱ از مبدا پایانه آزادی تا مقصد سرافرازان خط ۲۰۵ از مبدا پایانه فردوسی تا مقصد سه راه فردوسی و خط ۷۰۱.۱ از مبدا پایانه انقلاب تا مقصد ایوان طرق به شهروندان خدمات رسانی خواهند داشت.
وی گفت: ضمن اینکه خط ۱۰۴۳ از مبدا شهید قربانی تا مقصد پایانه شهید هاشمی‌نژاد، خط ۱۰۹۴ از مبدا انتهای شاهد تا مقصد انتهای بلوار لادن ،خط ۱۰۹۶ از مبدا انتهای طوس ۹۱ تا مقصد انتهای بولوار لادن ،خط ۱۵۰۶ از مبدا انتهای کریم آباد تا مقصد بولوار شارستان نیزاز اول اردیبهشت فعال خواهند بود.
کاظمی به ۱۸ خط حومه نیز که از فردا فعال می شوند نیز اشاره و اظهارکرد: در کنار ۲۷ خط شهری، ناوگان اتوبوسرانی با خطوط ۴۰ - ۲۰۶ - ۲۰۷ - ۳۰۲ - ۳۰۳ - ۳۰۴ - ۳۰۵ - ۳۰۶ - ۳۰۷ - ۴۰۱ - ۴۰۲ - ۵۰۱ - ۵۰۲ - ۵۰۳ - ۵۰۴ - ۵۰۵ - ۵۰۶ – ۷۰۴به ساکنان حومه شهر مشهد نیزخدمات رسانی خواهد داشت.
معاون عمران، حمل و نقل وترافیک شهرداری مشهد با تاکید بر رعایت نکات ضروری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: به مسافرین محترم توصیه می شود برای حفظ سلامتی خود بهای خدمات را از طریق من کارت پرداخت کرده و ازپرداخت پول نقد خودداری کنند. همچنین در طول سفر ضمن رعایت حریم و استفاده از ماسک و دستکش حتی الامکان از تماس با سطوح ایستگاه و اتوبوس پرهیز کنند.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات