تمرکز مدیریت شهری بر حمل و نقل پاک و کاهش آسیب های اجتماعی درسال ۹۹

تمرکز مدیریت شهری بر حمل و نقل پاک و کاهش آسیب های اجتماعی درسال ۹۹

تمرکز مدیریت شهری بر حمل و نقل پاک و کاهش آسیب های اجتماعی درسال ۹۹

شهردار مشهد گفت: مدیریت شهری مشهد در سال ۹۹ بر چهار موضوع حمل ونقل پاک، کاهش آسیب های اجتماعی، رسیدگی بیشتر به مناطق کم برخوردار و اقدامات مستمر و قوی در مبارزه و پیشگیری از شیوع کرونا متمرکز خواهد بود که این امر نیازمند همکاری و همدلی همه دستگاه ها است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی امروز در اولین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد درسال ۹۹ با اشاره به اینکه برای دست یابی به توفیق در این چهار هدف، نیازمند همکاری سایر دستگاه ها و حمایت مسئولان استان هستیم افزود: در مبارزه با آسیب های اجتماعی که موضوعی کاملا بین دستگاهی است باید کارگران ساختمانی، کودکان کار، معتادان متجاهر و کارتن خواب نیز مورد توجه قرارگیرند.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از اهداف ما در سال ۹۹ دست یابی به حمل ونقل پاک و برقی کردن اتوبوس ها، تاکسی ها وبهره مندی حمل ونقل باری از موتوربرقی است که امیدواریم در این مسیربه توفیق نسبی دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به رسیدگی به مناطق کم برخوردار به عنوان یکی دیگر از موضوعات مورد توجه مدیریت شهری در سال ۹۹ اظهارکرد: در نظر داریم تا در سال جاری با برقراری انسجام و هماهنگی میان همه دستگاه ها رسیدگی و توجه بیشتری به مناطق کم برخوردارشهر داشته باشیم.
کلائی تصریح کرد: همچنین ادامه اقدامات مستمر و قوی در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا موضوع مهم دیگری است که در سال ۹۹ مورد توجه شهرداری مشهد قراردارد.
شهردارمشهد با تشکر از حمایت های استاندار و فرمانداراز اقدامات شهرداری ادامه داد: از همه دستگاه ها تقاضا دارم تا در دست یابی به موفقیت در این چهار محورمدیریت شهری را یاری کنند.
وی با بیان اینکه فرماندارمشهد تحقق ۹ راهبرد را ازمدیریت شهری درسال ۹۸ خواستار شده بود که امیدوارم موفق عمل کرده باشیم، افزود: اولین موضوع یکپارچه دیدن شهر مشهد و شهرستان مشهد از سوی مدیریت شهری بود که اعتقاد داریم مجموعه مشهد، حریم و مجموعه های دیگر شهرستان را نمی توان جدا ازیکدیگردید، لذا سعی کردیم وظایف خود را فارغ ازخط مرزی انجام دهیم.
وی گفت: موضوع دوم؛ توجه به مناطق کم برخوردار و بحث بازآفرینی شهری بود که به آن ورود پیدا کرده و اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام شده است.
وی اضافه کرد: حرکت درچهارچوب معین اقتصادی شهرستان مشهد از سوی مدیریت شهری سومین موضوعی بود که فرمانداری و شخص استاندار درسال ۹۸ برآن تاکید داشتند که در این مسیربه موضوعات و برنامه ریزی های کلان توجه کرده ایم.
کلائی توجه به موضوعات سایر دستگاه ها را از دیگر راهبردهای مورد درخواست فرمانداری مشهد عنوان کرد وافزود: در این راستا در سال ۹۸ سعی کردیم با محوریت فرمانداری مشهد موضوعاتی که در گذشته مغفول مانده بود را به سرانجام برسانیم.
شهردارمشهد تصریح کرد: یکی دیگر از درخواست های فرمانداری از مدیریت شهری مشهد، کمک به برگزاری انتخابات بود، که موضوعی بسیار مهم تلقی می شد و خوشبختانه این انتخابات در دوم اسفند به خوبی برگزار شد و یکی از بهترین، منظم ترین و عادلانه ترین انتخابات بود.
وی ادامه داد: ششمین موضوعی که فرمانداری مشهد درسال ۹۸ از مدیریت شهری خواسته بود تا به آن توجه بیشتری شود پیشبرد برنامه های اجتماعی شهرستان مشهد بود که شهرداری سال گذشته اقدامات خوبی درحوزه ساماندهی معتادان متجاهرو سایر مظاهر آسیب های اجتماعی انجام داد و این موضوع در سال ۹۹ نیز ادامه خواهد داشت.
وی گفت: افزایش سطح کیفیت خدمات به مردم در شهرستان مشهد، یکی دیگر ازموضوعاتی بود که فرمانداری از شهرداری خواستار توجه بیشتر به آن شده بود که در این راستا سعی کردیم حوزه های حمل ونقل، خدمات شهری و پسماند را بیشتر مورد توجه قراردهیم.
کلائی افزود: یکی دیگر از مواردی که فرماندارمشهد بر تمرکز شهرداری روی آن تاکید داشت توجه به رفع معضلات گروه ها و مناطق کم برخوردارتر شهرستان مشهد بود که در این راستا مدیریت شهری به بازآفرینی محلات کم برخوردارتر ورود پیدا کرده و به مناسب سازی محلات برای تردد معلولان توجه کرده است.
شهردارمشهد به نهمین خواسته و راهبرد فرماندار از مدیریت شهری در سال ۹۸ اشاره و اظهارکرد: نهمین موضوع پاسخگویی، شفافیت، مبارزه با فساد و توجه به خواسته های شهروندان از سوی شهرداری مشهد بود که درکنارسامانه فاش، نرم افزار "چشم شهر" نیز درسال گذشته رونمایی شد.
وی در ادامه گفت: علی رغم رکود اقتصادی،آسیب های ناشی ازشیوع ویروس کرونا معتقدم با توجه به شرایط شهرستان مشهد و پشتیبانی مسئولان استان و هم افزایی و همدلی که وجود دارد می توان کارهای بزرگی انجام داد.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات