احداث پارک «سفیر امید» با عملیات خاکبرداری آغاز شد

احداث پارک «سفیر امید» با عملیات خاکبرداری آغاز شد

به گزارش شهریار، داوود طالب نژاد با بیان این مطلب اظهار داشت: عملیات احداث پارک سفیر امید به وسعت ۱۰ هزار متر مربع از دی ماه سال گذشته شروع شده بود ولی به خاطر بارش برف و باران و نامساعد شدن شرایط جوی برای اجرای این کار عمرانی، بعد از عید نوروز عملیات عمرانی پارک مجددا آغاز شد.

طالب نژاد محل دقیق احداث پارک سفیر امید را در زمین مشهور به منبع آب عنوان کرد و افزود: با توافقاتی که با شرکت آب و فاضلاب انجام گرفته بود، قسمتی از محل مذکور، یعنی در مساحت ۱۰ هزار متر مربع در اختیار شهرداری منطقه ۳ قرار گرفته بود.

او به ۵۰۰ متر مکعب خاکبرداری در روزهای گذشته اشاره کرده و در تشریح این عملیات گفت: مطابق محاسبات و مطالعات، ۵ هزار متر مکعب خاکبرداری انجام خواهد گرفت که در حال حاضر ۱۰ درصد این خاکبرداری اجرا شده است.

شهردار منطقه ۳ تبریز علت اصلی خاکبرداری قابل توجه برای احداث پارک سفیر امید را وجود اختلاف سطح برای احداث امکان و زمین های ورزشی و استقرار آلاچیق ها و...عنوان کرد و ادامه داد: برای متناسب کردن اختلاف ارتفاع سطح فضای داخلی و خارجی پارک و همچنین برای احداث پارکینگ خودرو در داخل پارک و همچنین احداث دیوار دورتا دور پارک، عملیات خاکبرداری نیاز بود.

طالب نژاد از امکانات و فضای پیش بینی شده برای احداث در پارک سفیر امید به زمین بازی کودکان، زمین ورزش بسکتبال در ابعاد ۳۵*۲۵ متر، مسیر دوچرخه سواری به طول ۳۰۰ متر، برپایی آلاچیق ها، احداث پارکینگ حداقل برای ۳۰ دستگاه خودرو و خیابانی به عرض ۵/۳ متر در پارک برای جابجایی های مورد نیاز اشاره کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات