تقدیر استاندار گلستان از شرکت آب منطقه ای در کنترل سیلاب های...

تقدیر استاندار گلستان از شرکت آب منطقه ای در کنترل سیلاب های...

استاندار استان گلستان در سی و ششمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان گفت: شرکت آب منطقه ای گلستان در مدیریت سیلاب های فروردین۹۹ کاربزرگی انجام داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، دکتر هادی حق شناس در اولین جلسه قرارگاه درسال ۱۳۹۹ بازسازی ونوسازی مناطق آسیب دیده و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان  از مدیریت شرکت آب منطقه ای گلستان در مواجهه با سیلابهای بهاری فروردین و مدیریت مخازن سدهای بوستان ، گلستان و وشمگیر و سایر  اقدامات لایروبی و دایک سازی شرکت آب منطقه ای بطول ۲۰ کیلومتر در شهرستانهای آق قلا و گمیشان تقدیر وتشکر کرد.

استاندار گلستان افزود:  در ایام تعطیلات نوروز و در حالیکه بیماری کرونا نیز در استان وجود داشت ، مجموعه مدیران و کارکنان شرکت آب منطقه ای و پیمانکاران و مشاوران و رانندگان بیل مکانیکی در حال  انجام عملیات مدیریت سیل و رفع نگرانی ها بودند و من مجددا از آنها تشکر می کنم و درحال حاضر هم ضمن ذخیره مطمئن برای آبیاری اراضی سدها ، مراقبت لازم برای مدیریت سیلابهای احتمالی را هم بعمل می آورند.

سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان نیز در این جلسه ضمن تشکر از هدایتها و عنایات استاندار محترم ، گفت برای مدیریت سیلاب در فروردین ماه ۹ جلسه کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل درشرکت تشکیل شد و با سلسله عملیاتی ترکیبی متشکل از مدیریت مخازن سدها ، مهندسی رودخانه و لایروبی های هدفمند و ایجاد دایکهای حفاظتی ، میزان ۸۹ میلیون متر مکعب آب ناشی از بارندگیهای فروردین ماه در گرگانرود بدون ایجاد خسارت و نگرانی مدیریت گردید.

مهندس سید محسن حسینی افزود: هنوز در سدهای بوستان ، گلستان و وشمگیر ورودی آب داریم. اگر بخواهیم خروجی سدها را ببندیم ، می توانیم سدها را به سرریز برسانیم اما مصلحت در این است که این اتفاق نیفتد چون ممکن است بارش های بعدی را داشته باشیم.

وی افزود: همه آبی که از سدهای بوستان ، گلستان و وشمگیر خارج می شود به دریا نمی رود. بلکه آب بندان های زیادی در مسیر در حال آبگیری است و اراضی حاشیه رودخانه نیز از این آب استفاده می کنند و سد گلستان و سد وشمگیر نیز در حال آبیاری اراضی هستند. سد وشمگیر در حال حاضر ۶۷ درصد آب دارد و به شکل مراقبت شده در حال آبگیری مخازن فرعی این سد هستیم.

مهندس حسینی بیان کرد: درحال حاضر ۱۸۲ میلیون متر مکعب معادل ۷۵ درصد سدهای بزرگ مخزنی استان آبگیری شده که برای آبیاری اراضی تحت پوشش انها کافی است و بعضی سدها که وضعیت سر ریزشان حساسیت نداشته است، تا ۹۵ درصد نیز آبگیری شده است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات