عوارض فرودگاه بین المللی ساری چرا به شهرداری مرکز استان پرداخت نمی شود؟

عوارض فرودگاه بین المللی ساری چرا به شهرداری مرکز استان پرداخت نمی شود؟

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه ابتدا رئیس شورا در سخنانی با تبریک حلول ماه رمضان و تقدیر از همه ی زحمتکشان عرصه ی مقابله با کرونا ، صبر و همراهی شهروندان عزیز ساروی را مورد توجه قرار داد .

شمشیربند سپس ضرورت اتمام پروژه های در دست اجرای سطح شهر را مورد تاکید قرار داد و افزود : ما در حوزه تصمیم گیری و نظارت پیگیر کارها هستیم و اجرا با شهرداری است لذا از شهردار محترم و همکاران ایشان می خواهم به جد پیگیر اتمام این پروژه ها باشند و شورا نیز هرجا به اتخاذ تصمیم خاصی نیاز باشد حمایت و همراهی خواهد کرد .

وی با اشاره به شروع فعالیت اصناف بازار تصریح کرد : ظاهراً فقط در مورد فعالیت بازارهای هفتگی و دستفروشان تصمیم گیری نشده در حالی که این قشر متکی به کار و درآمد روزانه هستند و باید مشکل آنها برطرف گردد .

رئیس شورای اسلامی شهر ساری با تاکید بر لزوم پیگیری مشکل بازارهای هفتگی و دستفروشان از شهرداری خواست پروتکلی برای فعالیت دستفروشان تهیه و به فرمانداری ارائه گردیده و پیگیری هایی لازم برای فراهم کردن امکان فعالیت آنها صورت پذیرد .

وی همچنین بر ضروررت رفع مشکلات زیرساختی از جمله برق بوستان ولایت تاکید کرد و گفت :  این موضوع ظرف یک ماه آینده حل شود تا امکان فعال نمودن موزه های مستقر در بوستان فراهم آید .

شمشیربند همچنین یادآور شد عوارض فرودگاه بین المللی ساری به حساب شهرداری واریز نمی شود در حالی که فرودگاه به نام مرکز استان می باشد .

وی تاکید کرد : از متولیان امر انتظار می رود در خصوص این حق شهروندان مرکز استان پاسخگو باشند چرا که مرکزیت استان به لحاظ موقعیت اداری و سیاسی و همچنین از حیث نوع و حجم سرویس دهی ، شرایط متمایزی دارد و قطعاً باید ویژه دیده شود و اینکه  عوارض فرودگاه متعلق به مرکز استان به حساب شهرداری این شهر واریز نمی شود جای شگفتی وسوال دارد .

شمشیربند اظهار داشت : ساری پیشانی استان است و بنا به اذعان همه کارشناسان توسعه مرکز استان شرایط را برای توسعه کلیت استان فراهم خواهد کرد اما ظاهراً این نکته مهم مغفول مانده است.

زلیکانی: برای پیشبرد امور از ظرفیت های ملی شهر سود ببریم

علی اکبر زلیکانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه گفت : بنده و آقای شمشیربند همواره از دستفروشان حمایت کردیم چون معتقدیم قشر زحمتکشی هستند که بین آنها افراد تحصیلکرده نیز وجود دارد .

وی با تاکید بر اینکه مشکل دستفروشان خصوصاً در بازارهایی هفتگی باید حل شود افزود : البته نمی توان با توسل به قوه قهریه نسبت به جابجایی آنها اقدام کرد بلکه باید دست به یک ساماندهی اصولی زد .

زلیکانی اظهار داشت : شیوع کرونا و لزوم اجرای پروتکل های بهداشتی مانع از اجرای طرح ساماندهی دستفروشان شد اما در هر صورت این کار می بایست ضمن مکاتبه با فرمانداری همراه با ارائه یک برنامه مدون مثل فاصله گذاری انجام شود چون نمی توان برای این قشر تصمیمی نگرفت .

وی خاطرنشان کرد : در ساماندهی دستفروشان شهر باید این نکته نیز لحاظ شود که غیر ساروی های فعال در ایین بخش شناسایی شوند چون در این شرایط نمی توان فضای شهر را در اختیار افراد غیر بومی قرار داد .

نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه برای پیشبرد کارها باید از ظرفیت های ملی شهر استفاده کنیم افزود : یکی از این ظرفیت ها نمایندگان منتخب مردم ساری هستند که می توانند  از اجرای پروژه های عمرانی حمایت کنند .

وی گفت : برای رفع موانع فاز2 بوستان ملل که می تواند موجب تحول در شهر شده و تعداد زیادی شغل ایجاد کند همچنین برای فعال کردن موزه های بوستان ولایت ، پروژه پل تا پل ، فاز3 میدان ابن شهرآشوب ، طرح ساماندهی ترک محله و پروژه نیروگاه زباله سوز می توانیم از حمایت وپیگیری منتخبین شهر استفاده کنیم .

زلیکانی خاطرنشان کرد : با دسته بندی این موضوعات مهم که هرکدام در آبادانی و توسعه شهر تاثیر بسزایی دارند و طرح آنها در جلسه ایی با حضور نمایندگان منتخب می توان به نتایج پرباری امیدوار بود .

یوسفی: حل مشکل زیرساختی بوستان ولایت ضروری است

کوروش یوسفی عضو هیات رئیسه شورای شهر ساری با اشاره به ضرورت فعال کردن موزه های مستقر در بوستان ولایت با همکاری سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد : به رغم این ضرورت اما مادامی که مشکل زیرساختی وجود دارد کاری از پیش نمی رود بنابراین نکته اساسی حل مشکل برق بوستان است .

سید علی آقامیری دیگر عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر ساری نیز در این جلسه بر ضرورت دسته بندی موضوعات به منظور شفاف سازی و پیگیری بهتر تاکید کرد .

گفتنی است شهردار ساری نیز در این جلسه بر پیگیری موارد مطروحه با حمایت اعضای شورا تاکید کرد .

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر ساری

    منبع خبر

    شورای شهر ساری

    شورای شهر ساری یک شورای شهر در شهر ساری می باشد

      نظرات