برگزاری جشنواره «بهار همدلی» در قزوین ویژه ماه مبارک رمضان

برگزاری جشنواره «بهار همدلی» در قزوین ویژه ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ درافشانی با اعلام این خبر افزود:جشنواره «بهار همدلی» شامل برنامه ها و مسابقات متنوع مذهبی و فرهنگی است که  ایام ماه مبارک رمضان میزبان همشهریان و هموطنان خواهد بود.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه های این جشنواره، «پویش قرائت قرآن کریم» است که در آن شهروندان هر روز به نیت یک شهید یک صفحه از قرآن کریم را قرائت می کنند.

درافشانی برگزاری مسابقه قرائت قرآن ویژه کودکان و نوجوانان را از دیگر بخش های این جشنواره برشمرد.

این مسئول اضافه کرد: مسابقه عکس زیباترین و ساده ترین سفره افطاری از دیگر برنامه هایی است که در قالب جشنواره «بهار همدلی» توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار می شود که ارتقای سطح كیفی وعده های افطاری، چیدن ساده سفره های افطاری زیبا و سنتی در فضایی شاد و مفرح اهداف برگزاری این مسابقه می باشد.

درافشانی افزود: مسابقه اذان ویژه نوجوانان و جوانان از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری است که علاقه‌مندان می توانند فایل‌های صوتی ضبط شده خود را جهت شرکت به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: مسابقه مذکور با هدف غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و خانواده‌های آنان در ایام تعطیلی و در بستر فضای مجازی طراحی و اجرا شده است.

درافشانی بیان کرد: از دیگر آیتم های جشنواره، اجرای طرح همدلی است که در این طرح ارزاق در مراکز فرهنگی سازمان، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهیه و به نیازمندان محله با حمایت خیرین اهدا می شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خاطرنشان کرد: همچنین به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان مسابقه کتابخوانی«گوهر ولایت» را برای روزه‌داران پیش‌بینی کرده‌ایم تا در این ماه انس و الفت بیشتری با کتاب بگیرند.

وی افزود: منبع مسابقه کتابخوانی، کتاب «زندگی امام حسن مجتبی (ع)» به نویسندگی سید هاشم رسولی محلاتی"  است که فایل کتاب به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

درافشانی افزود: مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه هایی است که برای ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده و علاقه‌مندان می توانند نقاشی های خود را با موضوع ضیافت الهی ماه رمضان به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

وی اظهار کرد: برگزاری «جشن مجازی» ویژه ماه مبارک رمضان از دیگر اقدامات این سازمان است، که درقالب آن، برنامه های شاد و معنوی تولید و ضبط خواهد شد و در فضای مجازی پخش می شود.

این مقام مسئول در خاتمه گفت: به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان؛مسابقه قصه های قرآنی و با هدف انس بیشتر کودکان و نوجوانان با کلام الله مجید و قصه های قرآن، ترویج آموزه های قرآنی برگزار می شود،علاقه‌مندان می توانند با ارسال فایل قصه خوانی صوتی در این مسابقه شرکت کنند.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات