لایروبی بخشی از رودخانه کرج در محدوده اسلامشهر

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از لایروبی و بازگشایی رودخانه کرج به طول معادل ۲۰۰ متر در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "امیر سالار خلجی" با بیان این خبر افزود: با توجه پیش بینی بارش های غیر منتظره طی روزهای آتی، ذوب برف های بالادست و همچنین احتمال بازگشایی دریچه های سد امیر کبیر جهت کنترل مخزن در راستای پیشگیری از خسارات احتمالی ناشی از بارندگی ها، این امور با هماهنگی و همکاری بخشداری احمدآباد مستوفی و دهیاری حسن آباد خالصه نسبت به لایروبی رودخانه کرج اقدام کرد.

وی افزود: این عملیات توسط یک دستگاه بیل مکانیکی، دو دستگاه کامیون و یک دستگاه لودرانجام و بازه ای به طول ۲۰۰ متر لایروبی شد.

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر خاطر نشان کرد: عرض بستر رودخانه کرج در محدوده اجرای لایروبی در سالیان گذشته  با نخاله ریزی های متعدد به شدت کاهش یافته و موجب عدم آبگذری ایمن در مواقع سیلابی می گردید که طی این عملیات حجمی بالغ بر ۴۰۰۰ متر مکعب از نخاله های دپو شده در ساحل چپ رودخانه جمع آوری شده  و آبگذری رودخانه به طور نسبی تا حد ممکن تامین شده است.

وی در پایان گفت: امور منابع آب اسلامشهر به صورت مداوم نسبت به پایش رودخانه ها اقدام کرده و به منظور عبور ایمن سیلاب و افزایش آبگذری اقدامات لازم را انجام می دهد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات