بیش از ۸۰ درصد از سردهنه های زراعی استان مرمت و بازسازی و...

بیش از ۸۰ درصد از سردهنه های زراعی استان مرمت و بازسازی و...

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای مهندس سید جمال موسوی معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران بااشاره به اهمیت بازسازی سردهنه های زراعی در آغاز فصل زراعی گفت: در این استان بیش از ۱۷۰۰ سردهنه سنتی و بالغ بر یکصد سردهنه مدرن وجود دارد که هرساله این سردهنه ها به دلیل وقوع سیل و طغیان رودخانه تخریب می شوند که این شرکت نسبت به آماده سازی آنها برای آبگیری اقدام می کند
موسوی افزود: هرساله بیش از ۵۵۰ سردهنه با بکارگیری ماشبن آلات سنگین توسط این شرکت بازسازی و مرمت می شود و مابقی سردهنه ها با کمک و مشارکت مردم انجام می گیرد.
وی هزینه اجرایی این طرح ها را بالغ بر 10 الی 15 میلیارد تومان ذکر کرد و تصریح نمود: برخی از این سردهنه ها به دلیل طغیان رودخانه و وقوع سیلاب که تعداد آنها بالغ بر 250 سردهنه بوده دو الی سه بار مرمت وبازسازی می شود تا کشاورزان بتوانند سال زراعی خود را پشت سر بگذارند.
ایشان در پایان با قدردانی از همراهی مردم و عوامل اجرایی این طرح ها خواستار تخصیص اعتبار مناسب برای ایجاد سردهنه های مدرن بجای سنتی شد.
شایان ذکر است سالانه بیش از 1.5 میلیارد متر مکعب از آب بهنگام رودخانه ها از طریق این سردهنه ها تنظیم و در اختیار اراضی کشاورزی بخصوص سالیزاری استان قرار می گیرد.
لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات