تامین آب شرب پایدار شهر "کلمه" با بهره‌برداری از سد ارغون دشتستان

تامین آب شرب پایدار شهر "کلمه" با بهره‌برداری از سد ارغون دشتستان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی محمدی" در حاشیه بازدید از پروژه ساخت سد ارغون که با همراهی استاندار بوشهر انجام شد، با اشاره به اینکه یکی از عمده مشکلات شهرستان دشتستان و به‌ویژه بخش بوشکان، چالش‌های تامین آب شرب پایدار است، افزود: به همین منظور پروژه‌های مختلفی در این شهرستان اجرا شده که بهره‌برداری از سد تنگ ارم و ساخت سد ارغون در رفع این مشکل تاثیر بسزایی خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: سد ارغون با حجم مخزن 1.8 میلیون مترمکعب، علاوه بر کنترل سیلاب های فصلی، قادر به تامین آب شرب منطقه به حجم سالانه 240 هزارمترمکعب خواهد بود.
محمدی با اشاره به مشخصات فنی این سد گفت: طول تاج این سد 250 متر و ارتفاع آن 24 متر است که بر حوضه آبریزی به مساحت 35 کیلومتر مربع ساخته می‌شود.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه در خرداد سال گذشته آغاز شد و در حال حاضر دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی است، افزود: خاکبرداری و بتن ریزی بدنه به میزان 70 درصد، ساخت راه دسترسی و تجهیز کارگاه از جمله اقدامات انجام شده در این پروژه است.
استاندار بوشهر نیز ضمن تقدیر از روند اجرای این پروژه اظهار داشت: سد ارغون یکی از پروژه‌های مهم در راستای تامین آب شرب پایدار بخش بوشکان است.
"عبدالکریم گراوند" افزود: در تلاشیم تا با تامین اعتبار لازم، این پروژه را تا هفته دولت سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات