237 کیلومتر شبکه فاضلاب در استان اصفهان اجرا می‌شود

237 کیلومتر شبکه فاضلاب در استان اصفهان اجرا می‌شود

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امیرحسین حکمتیان" با بیان اینکه در سال جاری در 32 شهر استان، بیش از 187 کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا می‌شود، اظهار داشت: هم اکنون استان اصفهان بعد از تهران بیشترین اجرای طول شبکه فاضلاب را در کشور دارد، اما به‌رغم تنگناهای مالی که با آن مواجه هستیم طرح‌های توسعه شبکه فاضلاب همچنان در دستور کار قرار دارد .
وی برخوداری روستائیان از خدمات شبکه فاضلاب را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: هنوز به‌طور کامل زیرساخت‌های اجرای شبکه فاضلاب در روستاهای اصفهان فراهم نشده، با این حال اجرای بیش از 20 کیلومتر شبکه فاضلاب در 4 روستای شهرستان فلاورجان عملیاتی شده است، این در حالی‌است که برای اجرای شبکه فاضلاب 14 روستا در این شهرستان، به میزان یکصد کیلومتر برنامه‌ریزی شده است.
حکمتیان اصلاح و بازسازی شبکه فاضلاب در سطح استان را ضروری برشمرد و خاطرنشان کرد: قدمت شبکه فاضلاب در استان به بیش از پنج دهه می‌رسد، بر این اساس اصلاح و بازسازی شبکه فاضلاب، بسیار حائز اهمیت است چرا که فرسودگی شبکه فاضلاب احتمال وقوع حوادث در بخش فاضلاب را دوچندان می‌کند.
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای استان اصفهان افزود: در سال 99 علاوه بر توسعه شبکه‌های فاضلاب، با وجود محدودیت منابع مالی، اصلاح و بازسازی 20 کیلومتر از شبکه فاضلاب در 13 شهر با اعتباری بالغ بر 222 میلیارد ریال اجرایی می‌شود.
وی در پایان عنوان کرد: با هدف ارائه خدمات بهتر و بیشتر در بخش فاضلاب، احداث 8 باب ایستگاه پمپاژ در  6 شهر نجف آباد، مبارکه، لنجان، فلاورجان، برخوار، مناطق یک و پنج اصفهان، با اعتباری بالغ بر 156 میلیارد ریال در حال اجراست.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات