تصفیه خانه آب شرب شهرستان ملایر در شهریورماه آماده بهره...

تصفیه خانه آب شرب شهرستان ملایر در شهریورماه آماده بهره...

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان از پیشرفت 90 درصدی تصفیه خانه آب شرب شهرستان ملایر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مبلغ سرمایه گذاری اولیه این  پروژه را 400 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: دوره بهره برداری از آن 25 سال است که تاکنون به میزان 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اعلام اینکه طول خط انتقال آبرسانی از سد کلان به شهرستان ملایر بطول 38 کیلومتر به اتمام رسیده است، افزود: ظرفیت سالانه حجم آب تصفیه شده این پروژه 12 میلیون متر مکعب خواهد بود که با اجرای خط انتقال آب و احداث مخازن آب داخل شهر به ظرفیت 20 هزار مترمکعب عهده دار تامین آب شرب شهر ملایر خواهد بود.

ستوده گفت: تصفیه خانه ملایر با یک مدول و دو خط جریان با ضریب حداکثری 1/3 قادر به تصفیه 500 لیتر در ثانیه و حجم کل 12 میلیون متر مکعب در سال آب شرب این شهرستان از سد کلان می باشد که در پائین دست سد کلان در حال ساخت است.

وی ادامه داد: خط انتقال برق ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه طرح آبرسانی ملایر تاکنون به میزان 50درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای اتمام آن به 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

ستوده گفت: به یاری خداوند تصفیه خانه آب شرب شهرستان ملایر در شهریورماه آماده بهره برداری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان افزود: سد کلان ملایر تامین آب شرب و بهبود یک هزار و 600 هکتار از اراضی جنوب شهر ملایر را به عهده دارد که آب شرب شهر ملایر به میزان 12 میلیون متر مکعب، بخش کشاورزی چهار میلیون متر مکعب و بخش محیط زیست پنج میلیون و500 هزار متر مکعب وشهرک صنعتی سهند بمیزان 500 هزار مترمکعب در سال از این سد تأمین خواهد شد.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات