اجرای 20 کیلومتر لوله‌گذاری جدید آب شرب در "سرخرود" مازندران/ پایش مستمر آب آشامیدنی این شهر

اجرای 20 کیلومتر لوله‌گذاری جدید آب شرب در "سرخرود" مازندران/ پایش مستمر آب آشامیدنی این شهر

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "مجید عبدالهی" با اعلام این خبر افزود: آب شرب مردم شهرستان سرخرود و روستاهای مسیر از طریق پنج حلقه چاه با دبی 105 لیتر در ثانیه از مجتمع آبرسانی دابوی شمالی تامین می‌شود.
وی ادامه داد: تاکنون 17 کیلومتر لوله‌گذاری خط انتقال در اقطار 400 و 500 میلی‌متر با هزینه‌ای بالغ بر 220 میلیارد ریال، 1500 متر لوله‌گذاری خط اصلی و نیز 1800 متر لوله‌گذاری در خیابان خط دریا در اقطار 110، 160 و 250 میلی‌متری صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مازندران تصریح کرد: به‌منظور افزایش دبی آب، رفع مشکلات و خدمات‌رسانی بهینه به مردم این شهر اقداماتی از جمله حفر و تجهیز سه حلقه چاه جدید، اصلاح منصوبات و تعویض الکتروپمپ شناور و جایگزینی آن با پمپ‌های سانتریفیوژ سرخرود با افزایش دبی ورودی شبکه توزیع شهر، اصلاح بخشی از شبکه‌های موجود و توسعه شبکه جدید و نیز پیگیری تهیه زمین برای احداث مخزن ذخیره - ایستگاه پمپاژ و منبع هوایی جدید، لوله‌گذاری کمربندی سرخرود به طول 2500 متر، شستشو و افتتاح خط جدید دابو به طول 17 کیلومتر نیز در دست اجراست.
عبدالهی در ادامه با تاکید بر سلامت آب شرب این شهر اظهار داشت: آب آشامیدنی مردم این منطقه به صورت مستمر پایش، آزمایش و کلرسنجی می‌شود.
وی با اشاره به یکپارچه‌سازی دو شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی مازندران خاطرنشان کرد: این امر در راستای سیاست‌های وزارت نیرو مبنی بر تسریع در خدمات رسانی، پیگیری درخواست‌ها، رفع مشکلات و عدم سردرگرمی مردم صورت گرفته است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات