اقدامات دفاتر توسعه محله در توانمندسازی محلات قابل توجه است

اقدامات دفاتر توسعه محله در توانمندسازی محلات قابل توجه است

اقدامات دفاتر توسعه محله در توانمندسازی محلات قابل توجه است

فرماندار مشهد در حاشیه بازدید از سازمان بازآفرینی فضاهای شهری با اشاره به فعالیت دفاتر توسعه محله در محلات هدف بازآفرینی گفت: هدف از بازدید امروز تقدیر از فعالیت‌ها و اقدامات مجموعه همکاران سازمان بازآفرینی است که انصافا اقدامات صادقانه و تلاش و کوشش بسیاری در خصوص راه‌اندازی و راهبری دفاتر تسهیل‌گری انجام داده‌اند که خوشبختانه خروجی آن، اقدامات قابل توجهی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا هاشمی با بیان این مطلب افزود: تاکنون ۲۸ دفتر توسعه محله(تسهیل‌گری) در محلات هدف بازآفرینی، با اولویت حاشیه شهر راه اندازی شده است که ساماندهی این بافت‌ها را در دستورکار قرار داده‌اند.
وی به تهیه سند‌های توسعه محله در محلات هدف بازآفرینی هم اشاره کرد و ادامه داد: دفاتر توسعه محله پس از یک سال از فعالیت خود به تهیه سند توسعه محله خواهند رسید که سه دفتر تاکنون سند‌های توسعه محله خود را تهیه کرده‌اند.
فرماندار مشهد در خصوص اقدامات انجام شده توسط دفاتر خاطرنشان کرد: اقدامات قابل توجهی توسط دفاتر توسعه محله انجام شده که از جمله آن‌ می‌توان به توانمدسازی اقتصادی و اجتماعی ساکنین این محلات، ایجاد اشتغال با راه اندازی کسب و کار‌های خرد و ‌خانگی، افزایش نشاط اجتماعی و ارتقای زیرساخت‌های شهری اشاره کرد.
هاشمی با بیان اینکه باید به حوزه توانمند سازی اقتصادی ساکنین محلات هدف بازآفرینی توجه ویژه‌ای داشته باشیم مطرح کرد: با توجه به شعار سال ۹۹ و فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه جهش تولید باید از کارگاه‌های اشتغال این محلات با رویکرد جهش تولید حمایت شود.
وی اضافه کرد: دوره‌های آموزشی در جهت اشتغال‌زایی و راه اندازی کسب‌وکارهای خرد توسط سازمان بازآفرینی فضاهای شهری برای ساکنین داوطلب این محلات برگزار شده است و تاکنون برای ۸۸۰ نفر از داوطلبین راه اندازی کسب و کار‌های خرد، دوره آموزشی برگزار شده که از این بین ۲۰۰ نفر از آن‌ها با ایجاد اشتغال به پیشران‌های تولیدی متصل شده‌اند.
معاون استاندا خراسان رضوی با تاکید بر اینکه نگاه مجموعه استانداری، فرمانداری و شهرداری؛ اصلاح و ایجاد تحول در حوزه محلات هدف بازآفرینی و حاشیه شهر است، گفت: از این جهت از استاندار خراسان رضوی، شهردار شهر مشهد و مدیر عامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری و به‌ویژه دغدغه‌ای که نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در حوزه فرهنگی و اجتماعی دارند، تشکر می‌کنم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات